راهنمای جامع خرید پارتیشن اداری

راهنمای خرید پارتیشن اداری

پارتیشن اداری:

پارتیشن (Partition) یک لغت لاتین است که چند سالیست که وارد زبان فارسی شده است.

که ماهیت آن برای جدا کردن و تقسیم بندی قسمت های فضاها و همچنین استفاده بهینه  برای نظم بخشیدن ،زیبا سازی ،ایجاد کردن فضاهای خصوصی و همچنین فضاهای نیمه خصوصی با استفاده از فضای موجود است.

پارتشن اداری به خاطر تنوعی که در طرح،رنگ و ترکیب که شخص میتواند در آن بسیار دخیل و تاثیر گذار باشد بسیار مورد استقبال قرار گرفته.

از دیگر مزیت های پارتیشن اداری سرعت عمل در اجرای آن است.یکی دیگر از مزیت های آن آسیب نرساند به کف محیط است.

امروزه معمولا ساختمانهای اداری به صورت فلت ساخته می شود.و اتاق ها و قسمت های مختلف به وسیله پارتیشن اداری ایجاد میگردد.پارتیشن ها قابلیت جابه جایی دارند.

مراحل اجرای پارتیشن:

مراحل کار به صورتی است که طراحی فضای موجود را با توجه به خواسته ونیاز های شرکت یا سازمان به صورت دو بعدی طراحی میکند و شخص تصمیم گیرنده با توجه به نیازهای خود طرح را مورد بررسی قرار میدهد.

در صورت نیاز تغییرات مورد نظر خود را اعمال میکند، و بعد از تصمیم نهایی طرح به صورت سه بعدی ارائه میشود. در طراحی متریال به صورت واضح مشخص میشود از جمله جنس،رنگ و طرح.

انواع پارتیشن اداری:

پارتیشن های اداری به دو صورت پارتیشن اداری دو جداره و پارتیشن اداری دو جداره می باشد.که هر کدام از این مدل پارتیشن ها خود میتواند به صورت هایی مختلفی اجرا شود.

از جمله پارتیشن دو جداره بلند،پارتیشن دو جداره کوتاه،پارتیشن دو جداره نیمه بلند،پارتیشن متصل به میز،پارتیشن متصل به فایل،پارتیشن تک جداره کوتاه،پارتیشن دو جداره بلند،پارتیشن دو جداره نیمه بلند.پارتیشن اداری متحرک،پارتیشن اداری ثابت.

 

پارتیشن اداری دو جداره MDF :

راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن اداری ام دی اف نیک نگاران

پارتیشن دو جداره  ام دی اف دو جداره معمولا با استفاده از MDF 16 میل ساخته می شود.لبه MDFهای برش خورده به وسیله نوار PVC دو میل پوشیده شده تا زیبایی کار را بیشتر کند.

ضخامت پارتیشن دو جداره معمولا ۱۳ سانتی متر می باشد،از لحاظ ظاهر را میتوان در مدل های پارتیشن دو جداره کوتاه،پارتیشن دو جداره بلند،پارتیشن دو جداره نیمه بلند طراحی،تولید و اجرا کرد.

متریال استفاده شده در پارتیشن های دو جداره معمولا از MDF ،شیشه و پرده های ولومی استفاده میشود.

ابعاد شیشه ای استفاده شده در با توجه به فضای موجود انتخاب و متناسب با نور موجود در محل مورد نظر تعیین میشود.

پرده های ولومی به صورت ۱۶ میل می باشد.این پرده ها بین دو شیشه قرار میگیرد و وجود شیشه ها باعث میشود که پرده ها در معرض خاک و کثیفی قرار میگیرد.

ارتفاع پارتیشن های اداری به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان به کاربری فضای موجود،عایق شدن فضا،جریان گردش هوا و غیره اشاره کرد.که تمامی موارد فوق مطابق خواسته خریدار قابل تغییر است.

شیشه پارتیشن اداری دو جداره:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن شیشه ای دو جداره نیک نگاران

یکی از ویژگی های پارتیشن دو جداره استفاده از شیشه می باشد که خود این قسمت  میتواند به صورت های مختلفی اجرا شود.

از جمله شیشه معمولی،شیشه دودی، شیشه سند بلاست.

زمانی که از شیشه ساده استفاده میشود میتوان از پرده های ولومی استفاده کرد که مزیت های زیادی دارد.

خود این پرده های ولومی علاوه بر ظاهر زیبایی که به پارتیشن و فضا میدهد،قابلیت تنظیم آن مزیتی است که این امکان را به فرد میدهد که راحت تر از آن استفاده کند.

پرده ولومی:

پرده های ولومی با توجه به اینکه میتواند تنظیم شود هم میتوان جهت تنظیم نور اتاق که پارتیشن نصب شده و هم بحث نظارتی آن اشاره کرد.

به صورتی که اگر اتاق مدیریت یا سرپرست بخش با پارتیشن که از پرده ولومی استفاده شده،مدیر یا سرپرست بخش میتواند با تظیم پرده کارکنان را مشاهده کند.

اگر مورد بالا برای سازمان مهم نباشد میتوان پرده ها را دودی کرد و دیگر هیچگونه دیدی وجود ندارد،مورد دیگر که میتوان برای شیشه انتخاب کرد سند بلاست کردن آن است.

سند بلاست یک حالت برفکی سفید رنگ به شیشه میدهد. کل شیشه را میتوان سند بلاست کرد و هم به صورت قسمتی از شیشه.

و یا اینکه آرم شرکت یا سازمان به وسیله سند بلاست روی شیشه ها طراحی شود.

 

کاربرد پارتیشن اداری:

از مهم ترین کاربرد های آن جدا کردن فضاهای اداری است،به گونه ای که با سرعت بالا و در کم ترین زمان میتوان فضای موجود را تقسیم کرد.

بدون نیاز به تخریب و دردسرهایی از این قسم هستند. برای بالا بردن راندمان کاری کارکنان بهتر است یک فضای مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد و این امر با ا با سرعت و سهولت میتواند انجام پذیرد.

زمانی که کاربرد پارتیشن های اداری مطرح میشود به ۳ مورد میتوان اشاره کرد که در ذیل به آن اشاره میکنیم.

۱-جدا کردن فضاهایی که برای ورود است که به وسیله پارتیشن ایجاد میشود.
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن ورودی نیک نگاران

قبلا به این موضوع اشاره شد که از پارتیشن ها مانند یک ابزار جهت جدا کردن

فضاهای مورد نظر استفاده شود.بهترین موردی که برای جداسازی ورودی ها میتوان استفاده کرد پارتیشن اداری است،طرح،ابعاد و خیلی از مسائلی پارتیشن که را تحت تاثیر قرار میدهد متراژ موجود است <هر چه متراژ بزرگتر باشد به همان تناسب بهتر و راحتر تر میتوان مانور داد.

۲-ساخت اتاق های مختلف با استفاده از پارتیشن:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن دو جداره نیک نگاران البرز

یکی از مهمترین کاربرد های پارتیشین بندی اداری به وجود آوردن اتاق های بزرگ و کوچک در فضای موجود در شرکت ها،سازمانها،ارگانها و جاهای مختلف است.

به وسیله پارتیشن بندی اداری ساخت اتاقک ها بسیار اسان و با سرعت صورت میگیرد.

این اتاق ها میتواند با پارتیشن های نیمه بلند و یا بلند ساخته شوند،که کاربری اتاق مورد نظر مشخص میکند که دیواره های بلند داشته باشد یا نیمه بلند که جریان هوا راحت صورت بگیرد.

آکوستیک:

یکی از مزیت های ساخت اتاق با پارتیشن بحث آکوستیک کردن(عایق صدا)است،به صورتی که اگر اتاق مورد استفاده بخش هایی است که بایستی امنیت آن مورد نظر قرار بگیرد،آکوستیک کردن  نقش پر رنگ تری به خود میگیرد.

معمولا برای بخش های که واحد مدیریت، واحد مالی،واحد حراست و …از پارتیشن اداری که آکوستیک(عایق بندی) شده استفاده میشود.

۳-پوشش دادن فضاهای نامناسب

یکی دیگر از کاربردهای پارتیشن اداری پوشش دادن فضاهایی هست که از لحاظ بصری نامناسب هستند،منظور قسمت هایی که مناسب بخش های اداری نیست.

شاید شما هم در بعضی از سازمانها و ارگانها قسمت های که دارای کجی و یا به قولی قناسی دیده اید که ظاهر نا مناسبی را به محیط داده،اینجاست که پارتیشن میتواند این فضاهای نا مناسب را پوشش دهد.

یا ستوهایی که در خیلی از سازمانها و فضاهای اداری دیده میشود که به وسیله پارتیشن میتوان ظاهر بهتری را برای آن ستون ها به وجود آورد.

 

مزایای پارتیشن بندی اداری:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن بندی نیک نگاران

در سالهای خیلی قبل تر برای آنکه فضای داخلی یک ساختمان را تقسیم کنند با استفاده از دیوارها این کار را انجام میدادند.

تقسیم بندی بهوسیله دیوار هم مزایا و هم معایب را به دنبال داشت که معایب آن به نسبت بیشتر از مزایای آن بود.

ساخت دیوار با آجر،گچ و مصالح ساختمانی در کنار استحکام بالای آن زمان بر بود،هزینه های بالای مصالح و کارگر،کثیف کاری محیط،غیر قابل تغییر دادن و موارد دیگری را نیز به دنبال داشت،که استفاده از پارتیشن اداری بسیار از این عیوب را پوشش داد و کار را برای مجریان راحت تر کرد.

پس از مزایای پارتیشن بندی اداری،سرعت بالا و صرفه جویی در زمان میتوان اشاره کرد.

 

انواع پارتیشن اداری:

پارتیشن اداری دو جداره MDF

پارتیشن اداری تک جداره MDF

پارتیشن اداری دو جداره آلومینیوم

پارتیشن اداری تک جداره آلومینیوم

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری ثابت

پارتیشن اداری شیشه ای

 

پارتیشن اداری دو جداره MDF :
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن بندی دو جداره نیک نگاران

پارتیشنها از لحاظ متریال و ساختار دارای مدلهای متنوعی هستند که میتوان به پارتیشن اداری MDF ،که خود به صورت های مختلفی می باشد.

این پارتیشن ها هر کدام به صورت پارتیشن دو جداره MDF بلند،پارتیشن دو جداره MDF کوتاه و همچنین پارتیشن دو جداره نیمه بلند اشاره کرد.

متریال مورد استفاده شده در آنها ترکیب شیشه ،MDF و پرده ولومی است.خود پارتیشن دو جداره ام دی اف میتواند طرح های مختلفی داشته باشد.

از جمله اینکه بیشتر قسمت های پارتیشن از MDF  باشد،یا برعکس بیشتر قسمت ها از شیشه استفاده گردد و یا حتی شیشه و پرده حذف شود و کل پارتیشن با استفاده MDF می باشد.

اگر پارتیشن دو جداره ام دی اف با استفاده از شیشه و ام دی اف باشد،بین دو شیشه از پرده ولومی استفاده میشود،که میتواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.قرار گرفتن پرده بین شیشه ها باعث میشود که گرد و غبار بر روی پرده ننشیند  و موجب کثیفی نشود.

 

پارتیشن تک جداره MDF:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن تک جداره نیک نگاران

یکی دیگر از انواع پارتیشنها، پارتیشن تک جداره می باشد.که خود در مدل های متنوعی تولید و اجرا میگردد.

که میتوانم به  تک جداره بلند ام دی اف، تک جداره ام دی اف کوتاه،  تک جداره ام دی اف نیمه بلند اشاره کرد. تک جداره دارای معایب و محاسن مختلفی است.

از جمله محاسن آن قیمت مناسب آن است و در کنار قیمت مناسب باید با استحکام پایین آن اشاره کرد.این نوع پارتیشن در فضاهای اداری کمتر مورد استقبال قرار میگیرد.

پارتیشن دو جداره آلومینیوم:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن آلومینیوم نیک نگاران

یکی دیگر از پارتیشن ها دو جداره آلومینیوم است که این پارتیشن ترکیبی از ام دی اف، شیشه،آلومینیوم و در صورت نیاز پرده ولومی می باشد.

در پارتیشن هایی که استراکچر آن با استفاده از آلومینیوم می باشد که از استحکام بالایی برخوردار است.از معایب و مزایای آن استحام بالا در کنار قیمت بالای آن میتوان اشاره کرد.

پارتیشن تک جداره آلومینیوم:

در این نوع پارتیشن ها از آلومینیوم برای استراکچر و ام دی اف و از شیشه برای ساختن آن استفاده میگردد.

این نوع پارتیشن ها تقریبا میتوان گفت که منسوخ شده هستند و طرفداران کمتری در بازار دارند علی الخصوص اگر آلومینیوم آنها از نوع هشت پر های قدیمی باشند.

 

پارتیشن اداری متحرک:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن متحرک نیک نگاران

نوعی از پارتیشن گفته میشود که قابلیت جا به جایی را داشته باشد.پارتیشن های متحرک معمولا یا به صورت پارتیشن های چرخدار و یا به صورت ریلی تولید و اجرا میشوند.

و معمولا برای فضاهایی مورد استفاده قرار میگیرد که در آن محیط به صورت موقت دیواری ایجاد شود و هر زمان که نیاز باشد به راحتی آن را برداریم.

برای پارتیشن اداری متحرک که به صورت ریلی است معمولا ریل یا به صورت ریل کفی و یا ریل سقفی می باشد.معمولا پارتیشن اداری متحرک از جنس ام دی اف و یا یک سری پانل های مخصوص استفاده میشود.

متحرک چرخدار همانگونه که از نام آن مشخص است توسط تعدادی چرخ،که تعداد چرخ ها بستگی به اندازه پارتیشن ها دارد،مشخص میشود.جابه جای این پارتیشن ها بسیار آسان می باشد

پارتیش اداری ثابت:

همانگونه که از نام این نوع پارتیشن مشخص است این نوع ها ثابت است و پارتین ها با یک سری یراق الات به زمین و یا دیواره ها نصب میشود و قابلیت جابه جایی برای آنها وجود ندارد.

مگر آنکه توسط افراد متخصص این کار صورت بگیرد.پارتیشن اداری ثابت همان پارتیشن های دو جداره و تک جداره هستند که به زمین و یا دیوارها پیچ می شوند

پارتیشن اداری شیشه ای:
راهنمای خرید پارتیشن اداری
پارتیشن بندی اداری نیک نگاران

در پارتیشن های شیشه ای بیشترین متریال استفاده شده در آن شیشه است که در سازمانها و ارگانها ایران خیلی مورد اقبال قرار نگرفته و بیشتر در شرکتها خصوصی اجرا میشود.

اگر به صورت خلاصه به مشخصات و مزایای پارتیش بندی تحلیل کنیم میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

این امکان میسر است که نور مورد دلخواه فراهم گردد .

ویژگی های مکانیکی و همچنین فیزیک بالا در آنها.

ابعاد و ضخامت مورد دلخواه قابل اجرا می باشد.

سطح متراکم در عین حال صاف.

پارتیشن ها این قابلیت را دارند که ابزار خورده شود.

لبه های صاف و یکدست و شکل پذیر است.

سرعت بالا در اجرا

قیمت مناسب

سبک بودن پارتیشن ها نسبت به دیوار

قیمت پارتیشن اداری:

عوامل مختلفی میتواند بر روی قیمت پارتیشن تاثیر گذار باشد.که میتوان به مواد اولیه ای که در ساخت  از آن استفاده میشود اشاره کرد.

مورد دیگر دو جداره بودن و یا تک جداره بودن،ابعاد و اندازه ،نوع یراق الات،متراژ پارتیشن،تک جداره بودن و یا دو جداره بودن آن،مکانی که  در آن میخواهد نصب شود،خدمات پس از فروش و غیره

اما دو جداره و یا تک جداره بودن  میتواند بسیار در قیمت پارتیشن اداری تاثیر بگذارد.

 

تخفیفات شگفت انگیز:

شرکت نیک نگاران البرز با سالها تجربه در زمینه تولید،مبلمان اداری،مبلمان سینمایی و همچنین دکوراسیون اداری محصولات خود را در زمانهای خاصی از سال، با تخفیفات ویژه ارائه میکند.که میتواند برای خریدار بسیار مقرون به صرفه باشد که محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کند.

میتوانید خرید خود را در زمان فروش فوق العاده تهیه نمایید،برای اطلاع از زمان هان جشنواره فروش با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره ۳۲۵۱۳۳۴۶-۰۲۶ و برای ارتباط سریع تر با شماره  ۰۹۱۲۳۶۸۲۲۹۵ تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا