چگونه یک دفتر کار در خانه طراحی کنیم؟!

 میز دفتر کار

چگونه یک دفتر کار در خانه طراحی کنیم؟!

این روزها مفهوم “کار از راه دور” برای همه ما تغییر کرده. در اکثرخانه ها رایانه ها ، لب تاب ، دفترهای یادداشت ، دفتر خاطرات و دسته هاایی از کاغذها را که روی آنها نمایش داده شده دیده اند و هنوز تاریخی برای جمع آوری مجدد آنها وجود ندارد و نمی دانیم تا کی باید به این صورت کار کنیم.

اگر این روش معمول کار شما نبود و با دورکاری بیگانه بوده اید ، اتاق ناهار خوری یا میز اتاق نشیمن شما به احتمال زیاد یک شبه به این دفتر کار موقت تبدیل شده است. اگر برای آن آماده نبودید ، تاکنون قادر خواهید بود که بررسی کنید دفتر جدید شما بین زندگی شغلی و خانوادگی شما وجود دارد و از نظر منطقی این نه عملکردی است و نه از حواس پرتی محافظت می شود..

قطعا با صرف نظر از نوع شغلی که دارید هنگام شروع کار خود انتخاب محیط کاری مناسب و متعادل، نیازی عمومی برای کارمندان و صاحبین مشاغل محسوب می شود نیاز به فضایی راحت اما انگیزه دهنده به طوری که برای همه افراد تیم شما کار کند. زیرا محیط کار شلوغ و به هم ریخته میتواند تمرکز را از بین ببرد.

 ممکن است حتی به فکر طراحی داخلی مقرون به صرفه در دفتر باشید طراحی اختصاصی متناسب با نیاز و محدودیت های فضای کاری موجود ، زیرا در هنگام طراحی فضایی که می خواهید روزهای کاری خود در در آن بگذرانید چیزهای زیادی را باید در نظر بگیرید.

یک فضای کاری بایدبه صورت راحت و کاربردی در نظر گرفته شود. داشتن مکان روشن وبا نظم و ترتیب و منظم که نیازهای کاری را برآورده کند میتواند از مهمترین عوامل تمرکز باشد و راندمان کار را بالا ببرد.

یک طراحی مناسب برای دفتر کار در عین اینکه میتواند نیازهای شما را برآورده کند ، احساس رفاه و امنیت را به وجود می آورد.

از موارد بسیار مهم در دفتر کار میتوان به نورپردازی ، مبلمان ارگونومیک و کاربردی یا جزئیات کوچک سازمانی اشاره کرد که میتواند در ایجاد محیط کار مناسب راهگشا باشد از مواردی که برای این روزها توصیه میشود،خرید یک صندلی جکدار مناسب است.

مبلمان با کیفیت خریداری کنید!

زمانی که قصد خرید مبلمان اداری دارید سعی کنید که مبلمان باکیفیت را انتخاب کنید که هم راحتی و هم بهره وری کافی را ارائه می دهند. شما قرار است در طول شبانه روز ساعتها را در دفتر کار خود باشید . اگر به دنبال راحتی و آرامش و راندمان بالا هستید یک صندلی مخصوص یا صندلی اداری با کیفیت و مناسب تهیه کنید. مبلمان خریداری شده می تواند روز کاری شما را بسازد یا خراب کند و حتی به جسم  و متعاقب آن به روح شما اسیب برساند.

دکوراسیون را هوشمندانه انتخاب کنید!

انتظار شما از اتاق کار چیست؟! شما یک دفتر کار پرزرق و برق و طاقت فرسا نمی خواهید ،بلکه یک فضای ارام بخش و نشاط آور میتواند بسیار به شما کمک کند. بهتر است در زمان انتخاب دکوراسیون اداری  اتاق کار خود بیشتر فکر کنید و بهتر تصمیم بگیرید. دیوار های زیبا و آرام بخش ، صندلی های  راحت و ارگونومیک، میز دفتر کار مناسب و کاربردی ، گلهای تزیینی و نشاط آور و همچنین گیاهانی که علاوه بر تمیز کردن هوا عطر و بوی خوبی داشته باشند.

حریم خصوصی!

یکی دیگر از مواری که در آرامش و تمرکز شخص تاثیر گذار است مکان آرام و بدون هیاهو است. هیچ کس نمی تواند به طور صحیح در مکان شلوغ و پر سر و صدا کار کند. .پس در زمان انتخاب فضا این مورد را در نظر بگیرید.و در صورت امکان از آکوستیک کردن فضا بهره بگیرید..

یک اتاق استراحت اضافه کنید!

برای استراحت و یافتن انرژی یک فضای مناسب باید در نظر گرفته شود که بتوان تجدید قوا کرد.اتاق استراحت بایستی شامل  . مبل و یا صندلی راحت ، میز غذا خوری و یک آشپزخانه کوچک باشد. مایکروفر ، قهوه ساز و یخچال برای استراحت ناهار کارامد هستند امکانات اضافی مانند تلویزیون نیز میتواند بسیار جالب باشد. استراحت کردن در زمان مناسب میتواند بسیار مثمر ثمر باشد و انرژی را مجدد به شخص بازگرداند که بتواند بهتر و بیشتر به ادامه کار بپردازد..

روشنایی:

نور مناسب بسیار ضروری بوده و نباید به دست فراموشی سپرده شود. چراغ مطالعه را حتما بر روی میز دفتر کار خود قرار داده و از آن استفاده کنید. حتی اگر پنجره نور طبیعی دارید ، داشتن چراغ  مطالعه میتواند کمک شایانی برای زمان تاریک شدن هوا یا زمان ابری شدن هوا لازم است. زیرا کم بودن نور در محیط کاری، باعث عوارض منفی ر بر روی شخص میگردد که میتوان مشکلات روحی روانی از جمله افسردگی اشاره کرد..

یک لامپ متحرک که قابل انتقال دادن است هم می تواند در زمانهای نیاز کارگشا باشد و  دفتر کار خانگی شما در زمان نیاز کمک کند. که بعد از زمان ب قرنطینه میشوداز آن به عنوان لامپ کاربردی برای هر فضای دیگری در خانه استفاده کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد: برای جلوگیری از تابش خیره کننده ، نور سقف را  مستقیماً بالای صفحه کامپیوتر قرار ندهید و از قرار دادن صفحه نمایش مستقیم در مقابل منبع نور خودداری کنید. این باعث خستگی چشم شما می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا