۵ نکته که دکوراسیون اتاق کار ما را متحول میکند ؟!

دکوراسیون اتاق کار

۵ نکته که دکوراسیون اتاق کار ما را متحول میکند ؟!

 

زمانی که میخواهیم اتاق کارمان را تزیین کنیم شاید احساس سر در گمی کنیم و ذهنمان را درگیر کنیم که از کجا و چطور شروع کنم؟!شاید این سردر گمی باعث شود کار را به تاخیر بیندازیم و یا کلا منصرف شویم.

در این زمان اگر بدانیم چه کارهایی را باید انجام دهیم دکور کردن اتاق کارمان چه بسا بسیار خوشایند و دلپذیر باشد.در اینجا نکاتی را با هم مرور میکنیم شاید بتواند در تصمیم گیری ها راه گشا باشد.

برای دکور کردن اتاق کار نیاز است که یک سری لوازم را در اختیار داشته باشم و در صورت نبود تهیه کنیم.

۱ – قفسه های دیواری و میز تحریر

برای داشتن یک اتاق کار مناسب قبل از هر چیزی یک میز اداری است که به اتاق کار ماهیت میبخشد، قفسه های دیواری در کنار میز تحریر مناسب میتواند گزینه بسیار عالی باشد. تبریک میگوییم الان شما یک اتاق کار دارید ،یک اتاق کار مناسب میتواند آرزوی هر شخص باشد که کارهای خود را در حریم خصوصی خود و در آرامش انجام دهد.

ایده دفتر کار در منزل و واقعیت یک دفتر کار داشتن شاید با هم تفاوت های بسیاری داشته باشد.وجود دکوراسیون اتاق کار در منزل نشان دهنده این است که شما در فضای شخصی زندگیتان به استقبال کار میروید ، علی الخصوص در این روزهایی که جهان درگیر مسایل ویروس کرونا است.

اگر شما می خواهید یک مکان مناسب را به وجود آورید که بتوانید کارهایتان را با لذت انجام دهید ،بایستی برای تزیین اتاق کارتان گزینه های متفاوتی را از ذهن گذراند.

زیبایی شناسی در دفتر کار باید جز اولویت هایمان باشد.اگر در زمان تزیین دفتر کار سلیقه های شخصی نیز در کار به اجرا درآید شخص حس بهتری به آن دکور دارد.زیرا سلیقه اش در کار اجرایی وجود دارد که حس مطلوبی به شخص میدهد . و این موضوع باعث میشود را از کاری که انجام میشود لذت بیشتری برد و راندمان کاری فرد بالا میرود.

ابعاد میزی را که انتخاب میکنید بهتر است متناسب با فضای اتاق شما باشد ، مثلا اگر شما یک اتاق کوچک دارید امکان انتخاب یک میز کاری بزرگ را نخواهید داشت و برعکس اگر اتاق شما بزرگ است انتخاب یک میز کوچک نمیتواند انتخاب مناسبی باشد.

برای اینکه بتوانید لوازم خود را در جای مناسبی قرار دهید بهتر است از یک سری قفسه ها و همچنین کمد ها استفاده کنید که تاثیر زیادی بر روی نظم اتاقتان خواهد داشت.

۲ – صندلی مناسب

قطعا یک میز تحریر در کنار یک صندلی مناسب کامل میشود ،صندلی های متنوعی در بازار وجود دارد که شخص میتواند متناسب با قد و وزن خود یک انتخاب مناسب داشته باشد.صندلی اداری که انتخاب میکنید بهتر است جکدار باشد.تا شما متناسب با شرایط بنی خود ارتفاع آن را تنظیم کنید.

از دیگر مواردی که در انتخاب صندلی اداری مهم است چرخدار بودن صندلی می باشد ، که به سهولت شخص بتواند جا به جا شود.پشتی صندلی بهتر است ارتفاع مناسبی باشد به صورتی که شخص به راحتی به آن تکیه کند.

مرتب بمانید

به دلیل استفاده از لوازم مختلف در زمان کار در ، اتاق کار به سرعت کثیف و به هم ریخته می شود. وجود کشو و کمد به همراه یک سطل سطل زباله میتواند به نظم و تمیز بودن اتق کار بسیار کمک کننده است. در بازار گزینه های بسیار خوبی وجود دارد که به نظم و ترتیب ما کمک کند.

قبل از اینکه به اقدام به تهیه و خرید لوازم اضافی کنید بایتسی فکر کنیم با چه راهکارهایی میتوان لوازم اضافی را به حداقل رساند ،مثلا اگر شما این عادت را دارید که رسید پرداخت های خود را نگهداری کنید ، بهتر است که آنها را اسکن کرد .

با تغییر در  یک سری از کارها و دیجیتالی کردن آنها میتوان به این نتیجه رسید که دفتر کار مرتب تری داشته باشیم.

سعی کنید لوازم التحریر اضافه را دور خود جمع نکینید و لوازم مصرفی را به اندازه نیاز تهیه کنید. زیرا یک دفتر کار که لوازم مصرفی کمتری بر روی میز باشد ، و جمع و جور باشد فضای بهتر و با ارامش بیشتری را در اختیار شما میگذارد.

۳ – ساعت دیواری و  تابلوهای هنری

کوچک ترین اتاق کار را میتوان با دکوراسیون مناسب و لوازم درست به یک مکان ایده ال تبدیل کرد. نصب تابلو های هنری زیبا که مورد علاقه تان است و قفسه های شناور بر روی دیوار ها باعث میشود فضای زیبا تری برایتان رقم میخورد.

هر چقدر دیوار اتاق کارتان بلند تر باشد دست شما برای اجرای ایده ها بیشتر است. تابلوهای نقاشی هنری در کنار طرح های هندسی میتواند بسیار جالب باشد . دیوار اتاق شما میتواند به عنوان بوم شما باشد و هر آن چه که حس و حال بهتری به شما را القا میکند استفاده کنید.

۴ – کامپیوتر و یا لب تاپ

در دنیای امروزه که عصر دیجیتال است کار کردن بدون رایانه و چاپگر را میتوان غیر قابل تصور دانست. زیرا اکثر کارها به فناوری بسته است.یک میز کار را با کامپیوتر که کابلها های پر پیچ و خم شلوغ شده و نمای زشتی به میز و اتاق میدهد .

برای جلوگیر از این شلوغی ها میتوان یک قسمت از میز را با گرد بر سوراخ کرد و کابل ها را از آن رد کرد و کابل ها را به زیر میز هدایت کرد. کابل های را توسط نوار برق  در زیر میز و در جای مناسب نصب کرده و توسط قلابهای مناسب نصب و مهار کرد.

برای کپی کردن یک سری از اسناد و مدارک نیاز به یک چاپگر است که به کامپیوتر وصل شود بهتر است از چاپگر هایی کا ابعاد کوچک تر هستند استفاده شود. بعضی از دستگاه ها جند کاره هستند بهتر است از دستگاه چاپگر چند کاره استفاده شود.

 

۵ – نور مناسب – چراغ مطالعه

هیچ اتاق کاری بدون وجود نور کافی کامل نمی باشد.در زمان انجام کارها نور مناسب یکی از ضروریات است که بایستی مورد توجه قرار بگیرد . نور طبیعی برای روشن نگه داشتن اتاق بهتر است اما کافی نیست لامپ هایی که نور مناسب دارند را برای اتاقمان استفاده کنیم

چراغ مطالعه در زمان انجام کارها میتوان کمک کننده باشد مخصوصا در زمان هایی که در حال خواندن و نوشتن مطالب هستیم

‫21 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا