راهنمای خرید صندلی اداری

قیمت صندلی اداری

راهنمای خرید صندلی اداری

به دلیل اینکه افرادی که خارج از منزل فعالیت میکنند و همچنین در محیط های بسته مشغول به کار هستند ، بیشترین زمان روز خود را در فضای کاری سپری میکند ، به همین سبب فراهم آوردن امکانات مناسب و شرایط مطلوب را بایستی فراهم کرد که کارکنان آرامش و راحتی بیشتری داشته باشند و به نسبت آن راندمان کاری آنان بالا برود .

به همین دلیل انتخاب یک صندلی اداری مناسب بسیار مهم است و بایستی انتخابی آگاهانه باشد ، در اینجا ما سعی میکنیم یک سری اطلاعات که میتواند در زمان انتخاب برای شما تاثیر بگذارد ، را در اختیارتان بگذاریم . در زمان انتخاب نباید ، کیفیت صندلی فدای قیمت صندلی اداری شود .

دلیل اهمیت صندلی اداری

صرف نظر از آنکه شغل و کار شما مستلزم آن است که بر روی صندلی بنشینید ، طرح و کاربری صندلی بسیار اهمیت دارد . اما این اهمیت از کجا سر چشمه میگیرد ؟

سلامتی جسمانی شما

سلامتی هر شخص ، مسئله ای است که نباید به راحتی از آن گذشت و ناگفته پیداست که بسیار دارای اهمیت است ، و اشخاص برای سلامتی شان بسیار کوشا هستند . همان گونه که ما برای سلامتی خود از یک تغیه مناسب استفاده میکنیم ، ضروری و واجب است که در محیط کارمان نیز ، توجه کنیم که ساعات کاریمان را میگذرانیم .

واقیعیت این است که در محیطی که در آن کار میکنیم استفاده از یک صندلی اداری نا مناسب میتواند بسیار مخرب باشد و صدمات جبران نا پذیری را به شما وارد کند  .

مثلا اگر صندلی اداری که استفاده میکنید ، قابلیت تنظیم نداشته باشد ، دیری نمی پاید که احساس ناخوشایند درد و ناراحتی به سراغتان می آید و شما مجبور می شوید برای آنکه لحظه ای آن ناراحتی را از خود دور کنید هر چند وقت یک بار از جایتان برخیزید ، و یا اینکه روی صندلی تان به قول معروف قوز دار بنشینید که همین حالت میتواند به ستون فقرات شما اسیب های جدی وارد کند . که حاصلی جزئ گردن درد ، کمر درد و کتف درد برایتان چیزی ندارد . صرفا در زمان انتخاب ، قیمت صندلی اداری نباید تعیین کننده باشد .

 

راندمان کاری

یک صندلی اداری نا مناسب میتواند بر روی راندمان و همچنین بهره وری تان بسیار تاثیر منفی بگذارد ، دلیل آن نیز میتواند حواس پرتی شما و همچنین ناراحتی های جسمی است که باعث آن وضعیت نامناسب شما است ، باشد . زیرا شما زمانی میتوانید بیشترین کارایی را داشته باشید که آرامش داشته و ناراحتی های جسمانی نداشته باشید .

 

چگونه بهترین صندلی اداری را میتوانیم انتخاب کنیم ؟!

به دلیل تنوع بالای مدل های صندلی اداری ، شاید این موضوع باعث سر در گمی شما شود ، و این سوال برایتان پیش بیاید که باید من چکار کنم و از کجا شروع کنم ؟!

مدل و ظاهر صندلی

در بازار صندلی ها در ابعاد و اندازه مختلف ، شکل ظاهری و هکچنی کاربری ها ی متنوع در دسترس عموم قرار دارند . و بهترین راه برای یک انتخاب درست ، آشنایی با آنها و همچنین دانستن تفاوت بین صندلی است . قیمت صندلی اداری متاثر از طرح صندلی و همچنین متریال استفاده شده در آن است

در اینجا با هم یک سری از این صندلی ها را با هم مرور کنیم

صندلی اپراتور

این مدل از صندلی ها را میتوان از نوع معمولی صندلی های اداری در نظر گرفت ، از خصوصیات بارز از این مدل ها ، پشتی بزرگ آن ها است ، و علاوه بر این ویژگی دارای جک ، که مسولیت تنظیم ارتفاع صندلی را دارد و همچنین مکانیزم که امکان اینکه صندلی شیب به عقب پیدا کند و صندلی حالت چرخش به دور خود را داشته باشد.

 

صندلی طراحی

این مدل از صندلی ها معمولا برای استفاده جهت کار بر روی میز هایی که دارای ارتفاع بیشتری هستند ، مورد استفاده قرار میگیرند . مثلا برای شغل هایی که در زمینه نقشه کشی ، طراحی و … فعالیت میکنند ، که بسیار مناسب است . از ویژگی های بارز این مدل صندلی ها ، جک برای تنظیم ارتفاع ، که شخص متناسب با وضعیت خود آن را تنظیم نماید ، نوار استراحت یا همان زیر پایی که بر روی پایه قرار دارد و به شخص این امکان را میدهد که پای خود را بر روی آن گذاشته و استراحت نماید . و همچنین چرخش صندلی به دور خود .

صندلی چهار پایه اداری

 

این نمونه از صندلی ها برای افرادی که بسیار در حال حرکت هستند و به فراخور کارشان جنب و جوش زیادی دارند و بسیار بلند شده و بر روی صندلی مینشینند مناسب است. این نمونه صندلی ها در سطوح بلند و همچنین کوتاه وجود دارند .

میتوان برای این صندلی به ویژگی هایی از جمله تنظیم ارتفاع ، پشتی جهت پشتبان از شخص و همچنین نوار استراحت اشاره کرد .

صندلی زانو

این مدل ها به جهت این است که فشار بر روی قسمت تحتانی کمر را کاهش دهد ، طراحی گردیده است ، و میتواند برای بهبود وضعیت بدن و همچنین فعال نگاه داشتن مفصل ها و عظلات شخص در زمان نشستن کمک کننده باشد . تنظیم ارتفاع صندلی ، مکانیزم شیب دار صندلی از ویژگی های بارز آن است .

علاوه بر شکل ظاهری صندلی ها ، بایستی به ویژگی های صندلی ها نیز توجه داشته باشیم.

 

تنظیم ارتفاع صندلی

در همه جای دنیا افرار با ویژگی های و شرایط بدنی متفاوتی ، از صندلی ها استفاده میکنند ، برخی بلد قامت و برخی کوتاه قامت و برخی نیز با قد متوسط هستند ، به همین دلیل ضروری است که در زمان استفاده از صندلی اداری بتوانیم ارتفاع صندلی با شرایط بدن خود تنظیم نماییم . اگر قد بلندی داریم ارتفاع صندلی را بلند میکنیم و بر عکس اگر قامتی کوتاه داریم صندلی را در حالت ارتفاع پایین تر قرار میدهیم . اگر این تنظیم ارتفاع وجود نداشته باشد ، مجبور هستیم که مدام گردن خود را به بالا و یا اینکه به سمت عقب خم نمایید ُ که به بدن اسیب می رساند ، که بسیار مخرب است . اما اگر صندلی در حالت استاندارد و بر اساس فیزیک ما تنظیم شده باشد به صورت صحیح رو به روی میز قرار میگیرد ، که متعاقب آن ساعد و همچنین مچ دست شخص بر روی میز قرار میگیرد . بایستی چشمان شخص مقداری بالا تر از سطح رایانه شخص باشد . در صورتی که شخص در این حالت که قرار دارد ، احساس راحتی و آرامش نیز داشته باشد ، بهترین حالت می باشد .

مکانیزم شیب کمر

در زمان انتخاب صندلی اداری که دارای مکانیزم شیب کمر باشد ، میتواند در زمان حرکت کردن در داخل صندلی به شما کمک کند ، و این امکان را برای شخص فراهم کند که در زمان خستگی ، آن را جا به جا کنید ، و شیب صندلی را در هر حالتی که بخواهید تنظیم کرده و آن را استپ کنید .

ایده آل ترین حالت این است که صندلی را به گونه ای تنظیم نمایید که زاویه پشت شخص با زاویه ران آن بین ۹۵ درجه الی ۱۰۵ درجه باشد . و شخص قادر باشد که نشستن با حالت قفسه سینه و شکم باشد ، و شخص در حالت مچاله قرار نگیرد .

عملکرد چرخشی

این نوع از عملکرد ، یک تحرک متحرک و چرخشی را در اختیار قرار می دهد ، و اگر شخص نیاز داشته باشد که به قسمت های مختلفی از میز دسترسی داشته باشد این حالت سیال و متحرک بود بسیار موثر است ، حالت چرخان صندلی به این گونه است که شخص نیاز ندارد که که برای دسترس به نقطه دیگر ، کمر خود را بچرخاند و به خود کش و قوس بدهد .

پشتیبانی از قوس کمر شخص

در قسمت پایین ، پشتی صندلی یک بر آمدگی وجود دارد که مسولیت حفاظت از قوس کمر را دارد ، که باعث می شود شخس یک نشیمن راحت و سالم را تجربه کرده و احساس آرامش داشته باشد . در صورتی که اگر این قوس وجود نداشته باشد سلامتی شخص به خطر می افتد ، و در بلند مدت دچار آسیب میگردد . پس در زمان انتخاب صندلی اداری به این موضوع بسیار توجه داشته باشید .

کوسن و بالشتک

اگر شخص مدت طولانی بر روی صندلی اداری مینشیند بهتر است از یک نشیمن گاه و یا یک بالشتک مناسب استفاده کرد . ایده آل ترین حالت این است که صندلی دارای بالشتک ضخیمی که نرم باشد . دلیل این که باید نرم باشد این است که سبب راحتی شخص شده ، که کمک کند تمرکز بیشتری بر روی کاری که انجام می شود گردد . همچنین برای قسمت پشتی از یک کوسن مناسب برای راحتی کمر استفاده کرد .

دسته مناسب

یک صندلی اداری میتواند بدون دسته نیز استفاده شود ، اما اگر صندلی اداری دارای دسته باشد میتواند حالت بهتری برای شخص باشد . دسته صندلی میتوانند وزن بازو های شخص را متحمل شده و همین امر سبب میشود که شخص در قسمت تحتانی کمر از آرامش بیشتری برخوردار گردد . لازم به ذکر استکه وجود دسته باعث می شود که فشار کمتری بر روی گردن و شانه ها باشد . مخصوصا اگر مدت زمان زیادی از صندلی بخواهیم استفاده کنیم .

دسته های صندلی بایستی از جنسی باشد که نرمی و لطافت داشته باشد و از آن حال سختی و سفتی خارج شود ، که به همین منظور از موادی پلاستیک نرم به نام انتگرال استفاده میگردد . اگر بخواهیم یک صندلی با دسته مناسب تر باشد ، میتوان از دسته های که  ارای تنظیم ارتفاع است استفاده کنیم ، که متناسب با قد و حالتی که بر روی آن می نشینیم ، دسته صندلی را تنظیم کنیم . قیمت صندلی اداری که دارای دسته قابل تنظیم باشد به نسبت بیشتر است .

چرخ صندلی

در محیط کاری که قرار میگیریم آزادانه حرکت کردن با صندلی در بسیاری از مواقع میتواند بسیار در راندمان کار و همچنین در تسریع کارها کمک کننده باشد . بهتر است از چرخ های استفاده شده باشد که دارای کمترین صدا باشد ، که در زمان چرخ خوردن با صندلی باعث سر و صدا نشده و آرامش اطرافیان را بر هم نزنیم .

متریال استفاده شده در ساخت یک صندلی اداری

صندلی های موجود در بازار بسیار متنوع هستند ، چه از لحاظ ظاهر صندلی و چه نوع جنسی که در رو کش آن به کار رفته است . برای اینکه بهترین انتخاب را برای محل کارتان داشته باشید ، به بعضی از متریال ها که در ساخت صندلی مورد استفاده قرار میگیرند اشاره میکنیم . قیمت صندلی اداری متاثر از متریال های استفاده شده است .

چرم

چرم در صندلی اداری بیشترین طرفدار و خواهان را دارد ، صندلی اداری که با استفاده از چرم ساخته میشود ، یک نشیمن راحت را به شما می دهد ، از نکات قوت روکش چرم میتواند تنوع بالا رنگ ، سهولت در نظافت ، و همچنین دوام بالا ( در صورتی که در زمان استفاده مراقبت به عمل بیاید) .

پارچه

پارچه در دنیای امروز بسیار پر کاربرد می باشد و دارای محبوبیت زیادی برای روکش صندلی است ، دوام بالا ، تنوع بالا در رنگ از نقاط قوت این روکش است .

توری

در سالهای اخیر از این نوع روکش ها استقبال زیادی شده است ، این نوع روکش دارای حفره های زیادی درون خود است . این حفره ها سبب می شود که جریان هوا به صورت بهتری صورت بگیرد و از تعرق کردن ممانعت کند . قیمت صندلی اداری با این روکش نسبت به بقیه روکش ها کمی متفاوت تر است .

یکی از مهم ترین ویژگی  صندلی هایی که با این متریال ساخته می شوند ، حالت ارگونومیک آن ها می باشد ، و شخص در زمان نشستن بر روی آن متناسب به فیزیک خود در بهترین حالت نشیمن قرار میگیرد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا