ویژگی های مبلمان سینمایی تاشو با کیفیت

مبلمان سینمایی تاشو

ویژگی های مبلمان سینمایی تاشو با کیفیت

صندلی های آمفی تئاتر و سینمایی جزئ تجهیزاتی است که برای هر سالن تئاتر و سینما بسیار ضروری می باشد. شاید در نگاه اول کیفیت صندلی همایش و صندلی کنفرانس خیلی حائز اهمیت نباشد اما رضایت حاضرین در جلسات بسیار مهم است و حتی میتواند بر روی تصمیمات تاثیر گذار باشد.

در زمان انتخاب صندلی ها قبل از هر چیزی باید ماهیت و همچنین کاربری سالن مشخص شود ، زیرا دکوراسیون سالن باید با کاربری سالن همخوانی داشته باشد . مثلا اگر سالن سینما باشد باید صندلی و دکور متناسب فضلی سینمایی باشد.

آرامش و راحتی حاضرین در جلسات بسیار مهم است و باید در زمان طراحی و دکوراسیون کردن و متعاقب آن تجهیز سالن در اولویت کارها قرار بگیرد. زیرا در صورت راحت نبودن صندلی ، نارضایتی حضار را سبب میشود و همین امر باعث تاثیرات منفی در روند و اجرای مراسم ها میشود.

سانس های سینما ، جلسات و همایش ها معمولا زمان طولانی دارد ، و شخصی که ساعت های متمادی بر روی یک صندلی مینشیند این انتظار را دارد که بر روی یک صندلی همایش با کیفیت و راحت بنشیند.

ویژگی های مبلمان سینمایی مناسب

مبلمان سینمایی تاشو بر گرفته از صندلی همایش ، صندلی سینمایی ، صندلی آمفی تئاتر می باشد . معمولا این صندلی ها از نظر ظاهری شباهت هایی به هم دارند ، که با توجه به کاربری آن تغییرات کوچکی در آنها به وجود می اید.

در اینجا به بعضی از ویژگی های مشترک آن اشاره میکنیم

فوم صندلی

روکش صندلی

دسته صندلی

مکانیزم صندلی

نمای کف و پشت

پایه صندلی

فوم صندلی

در صنعت مبل سازی از دو نوع فوم استفاده میشود ، که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد . فوم گرم و فوم سرد.

از لحاظ کیفیت فوم سرد بسیار بهتر و با دوام بیشتر است و با گذر زمان فوم سرد نشست پیدا نمیکند و حالت ارتجاعی خود را حفظ میکند. و باعث میشود روکش صندلی همچنان ظاهر خود را حفظ کند.

به دلیل استفاده های مکرر از مبلمان سینمایی بهتر است که از فوم سرد استفاده کرد ،زیرا اگر فوم گرم استفاده شود بعد از مدتی فوم گرم حالت ارتجاعی خود را از دست میدهد و متعاقب آن روکش صندلی که در زمان تولید مبلمان سینمایی تاشو متناسب با اندازه فوم برش و دوخته میشود ، پارچه از فوم جدا شده و از عمر پارچه کم میشود و زود مستهلک میشود.

هر مبلمان سینمایی با توجه به ظاهر مدل صندلی طرح های مختلفی از فوم ها را دارند. برای تولید فوم باید مواد درون قالبهایی که از قبل ساخته شده ریخته میشود و ظاهر فوم مشابه به قالب آن به دست می اید.

 

روکش صندلی

زمانی که فوم آماده میشود بایستی متناسب با آن روکش شود ، روکش صندلی ها میتواند از پارچه و یا چرم باشد. که پاره و چرم ها در مدلهای مختلف باشد و همچنین در رنگ های گوناگون. که رنگ روکش ها معمولا متناسب با دکور سالن انتخاب میشود به صورتی که رنگ صندلی ها باید با دکوراسیون هماهنگ باشد. بهتر است برای مبلمان سینمایی از روکش پارچه استفاده شود ، زیرا چرم دارای معایبی است ، از جمله اینکه به دلیل استفاده عموم از صندلی احتمال اسیب دیدن چرم از پارچه بیشتر است ، زمان استفاده از صندلی چرم احتمال تعریق برای اشخاص ، علی الخصوص زمانی که مدت زمان طولانی است بیشتر است. با توجه به ماهیت چرم امکان صدای چرم بیشتر است ، به صورتی که در زمان حرکت کردن شخص ، چرم صندلی بعضی وقتها صداهایی را تولید میکند که شاید تاثیر منفی بر روی همایش و جلسات داشته باشد.

دسته صندلی

مبلمان سینمایی معمولا به صورت دسته مشترک می باشد، یعنی هر دو صندلی به جای داشتن ۴ دسته صندلی ، دارای ۳ دسته می باشد ، دسته صندلی ها از دو نوع چوبی و انتگرال می باشد.

که شخص خریدار میتواند با توجه به کاربری سالن و همچنین دکور سالن انتخاب کند که از دسته چوبی و یا دسته انتگرال استفاده کند.

چوب ها از نوع راش خشک می باشد که بعد از اینکه سمباده کاری شد رنگ آمیزی مییشود ، که رنگ دسته ها می تواند متنوع باشد. این نوع دسته ها بسیار با دوام است

انتگرال از مشتقات پلاستیک است ، و هر دسته دارای قالب است که مواد انتگرال درون قالب ریخته شده و متناسب با آن دسته ها تولید می شود. این دسته ها بسیار با کیفیت است و نسبت به خراش و اسیب دیدگی مقاوم است

 

مکانیزم صندلی

مکانیزم مبلمان سینمایی به صورت تاشو می باشد. به صورتی که شخصی که بر روی صندلی نشسته است در زمان بلند شدن کفی صندلی به صورت خودکار بر میگردد. مکانیزم های به صورت فنری و یا یاتاقانی میباشد که هر کدام از این مکانیزم ها دارای معایب و مزایای می باشد.

از مزایای مبلمان سینمایی تاشو میتوان به راحتی در زمان تمیز کردن سالن می باشد و همچنین کفی صندلی زمان که بر می گردد فضای کمتری اشغال می کند.

نمای کف و پشت صندلی

برای پوشش کف و پشت صندلی از متریال های متفاوتی استفاده میشود. نمای کف و پشت MDF ، نمای کف و پشتی چوبی ، نمای کف و پشت پارچه ای ، نمای کف و پشت ABS

هر کدام از این متریال ها را میتوان برای مبلمان سینمایی تاشو استفاده کرد . که معمولا متناسب با کاربری سالن این تصمیم گرفته می شود که کدام یک از اینها را استفاده کرد.

پایه صندلی

پایه صندلی ها به دلیل اینکه بیشتر وزن شخص استفاده کننده و همچنین خود صندلی بر روی پایه قرار میگیرد ، بایستی پایه ها بسیار مقاوم و مستحکم باشد. معمولا  پایه مبلمان سینمایی تاشو با استفاده از پروفیل ساخته میشود ، اتصال پایه ها با جوش های CO2 میباشد ،که دارای دوام بسیار بالایی است. برای رنگ پایه ها از رنگ های کوره ای الکترواستاتیک استفاده میشود که دارای این قابلیت است که با گذر زمان و همچنین در زمانی که ضربه بخورد رنگ آن از بین نمی رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا