تاثیر مبلمان همایش بر اجرا

مبلمان همایش

تاثیر صندلی سالن همایش بر اجرا

مبلمان سالن همایش را میتوان مهم ترین اجزائ تشکیل دهنده در سالن همایش عنوان کرد و به همین دلیل در زمان انتخاب بایستی نهایت دقت را به عمل آورد. صندلی سالن همایش نیز مانند دیگر تجهیزات موجود در سالن باید از استاندارد های مدون و مشخص شده پیروی کرده باشد ، تا بتواند نیازهای مربوطه را که همان ، آرامش و راحتی افراد شرکت کننده در سالن است را تامین نماید .

اگر صندلی سالن همایش دارای کیفیت مناسب نباشد ، قطعا نارضایتی افراد حاضر در سالن را به همراه دارد و این موضوع قطعا در خروجی که مد نظر برگزارکنندگان است تاثیر منفی میگذارد ، که مسلما برگزار کنندگان همایش متضرر خواهند شد.

صندلی هایی که برای تجهیز سالن همایش مورد استفاده قرار میگیرد باید متناسب با کاربری سالن انتخاب شوند . در زمان همایش ها اشخاصی که در سالن حضور پیدا میکنند بیشترین زمان را بر روی صندلی مینشینند و این صندلی همایش ملموس ترین چیزی است که شخص درگیر آن است ، بنابراین طراحی مناسب و کیفیت بالا میتواند رضایت اشخاص را به همراه داشته باشد.

برای انتخاب و خرید مبلمان همایش ، در زمان تجهیز سالن ، بایستی یک سری از نکات را مورد توجه قرار دهیم ، تا در نهایت از خرید خود خشنود و راضی باشیم.

نکات مهم در زمان خرید صندلی همایش

کیفیت

نکات مهمی که در زمان خرید مبلمان همایش مورد توجه باید قرار بگیرد قبل از هر چیزی کیفیت محصول است. کیفیت و قیمت دو شاخصه مهم در زمان انخاب مبلمان است.

باید به این موضوع توجه کرد که در زمان انتخاب کیفیت را فدای قیمت نکنیم ، با توجه به اینکه در سالهای اخیر کشورمان با مسایل و مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکند و این موضوع به همه اقشار جامعه منتقل شده است مشخص است که بودجه سازمانها و شرکتها تحت تاثیر گرفته و محدودیت هایی به وجود آمده است.

افزایش قیمت های نیز به صورت افسار گسیخته بالا میرود و همین موضوع خود میتواند تاثیر منفی بر روی انتخاب ها داشته باشد ، به طوری که برای خرید مبلمان کسی که مسولیت انتخاب و خرید مبلمان را بر عهده دارد کیفیت را فدای قیمت نکند.

به دلیل تردد بالا و همچنین استفاه های طولانی مدت  از صندلی های سالن همایش ، اهمیت کیفیت صندلی ها را دو چندان میکند . یکی دیگر از موضوعاتی که اهمیت کیفیت این مدل صندلی ها رو بالا می برد ، تیراژ بودن صندلی های همایشی است به صورتی که در یک سالن تعداد بالایی از صندلی ها در یک سالن قرار میگیرند و اگر کیفیت صندلی ها پایین باشد و مستهلک شوند و دارای ایراد شوند کلیت سالن زیر سوال میرود و زیبایی و نظم سالن به هم میخورد.

فوم صندلی

فوم صندلی یکی از مهم ترین قسمتهای صندلی است که از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر از فوم مناسب استفاده نشود بعد از مدت زمان کوتاهی فوم صندلی از بین می رود. بهترین فومی که برای صندلی سالنها مورد استفاده قرار میگیرد فوم سرد تزریقی است که با دانسیته بالا باشد ، که در کیفیت صندلی بسیار موثر است.

مکانیزم صندلی

 

صندلی های سالن همایش بهتر است که کفی آنها تاشو باشد که هم برای نظافت بهتر و هم اینکه در زمان تردد بین ردیف های صندلی اشخاص راحت تر بتوانند جا به جا شوند.به همین منظور مکانیزم صندلی از اهمیت بالایی برخوردار است. شما تصور کنید وارد یک سالن شده اید که کفی صندلی ها به صورت نا منظم هستند ، یکی از صندلی ها به صورت کامل بسته شده ، تعدادی دیگر تا نیمه بسته شده و همچنین تعدادی دیگر کفی آن کاملا باز قرار گرفته است. این نا هماهنگی منشا آن مکانیزم کفی نامناسب است.

روکش صندلی

روکش صندلی ، به وسیله چسب های مخصوص بر روی فوم صندلی پرس میشود ، روکش صندلی ها از دو نوع روکش پارچه و روکش چرم میباشد. البته برای سالن های همایش بهتر است از روکش پارچه استفاده شود که دارای دوام بسیار بالایی است . کیفیت پارچه استفاده شده نیز دارای اهمیت است ، زیرا اگر پارچه با کیفیت مناسب نباشد بعد از مدتی پارچه مستهلک میشود . روکش صندلی بیشترین نما را به صندلی میدهد و اولین چیزی است که شخصی که به سالن وارد میشود آن را میبیند و اگر زیبا باشد ، چشم نواز و اگر کیفیت نداشته باشد کلیت صندلی زشت جلوه میکند.

رنگ روکش صندلی هم جز مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیر به صورتی که زمان انتخاب رنگ باید متناسب با دکوراسیون سالن همایش باشد و دارای هارمونی بوده که بتواند سالن را زیبا جلوه کند.

پایه و یراق آلات

برای اینکه صندلی همایش را به مرحله استفاده برسانیم بایستی کفی و پشتی صندلی ها را موناژ کنیم و این مستلزم داشتن پایه های مستحکم و با کیفیت است. پایه صندلی ها بایستی با استفاده از پروفیل های سنگین باشد ، که بتواند وزن شخص استفاده کننده و همچنین خود صندلی را تحمل کند.برای مونتاژ صندلی ها ، از یک سری یراق الات استفاده کنیم . به دلیل وزن بالایی که صندلی های همایش دارند یراق الات استفاده شده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد .

برای اتصال پایه ها از جوش های co2 مورد استفاده قرار میگیرد که از دوام بسیار بالایی برخوردار است. و بعد از جوشکاری برای رنگ کردن پایه ها بهتر است که از رنگ های کوره ای الکترو استاتیک که دارای دوام بسیار است استفاده شود.

 

نصب صندلی

برای اینکه از صندلی ها بتوانیم استفاده کنیم ، باید صندلی هایی که به صورت د مونتاژ میباشد در سالن مونتاژ کرده و نصب شود . نصب صندلی ها بر روی کف زمین صورت میگیرد و باید کف زمین از استحکام لازم برخوردار باشد ، که بتواند سالیان سال این پایه ها را که به وسیله رول بلت و یا رول پلاک نصب شده ، درون خود نگهدارد.

همانگونه که کیفیت ساخت صندلی مهم است کیفیت نصب صندلی نیز دارای اهمیت است. اگر صندلی از بهترین متریال استفاده شده باشد اما نصب آن به صورت صحیح انجام نشده باشد ، نمیتوان از آن استفاده کرد .

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا