ویژگی میز و صندلی اداری استاندارد

میز و صندلی اداری

ویژگی میز و صندلی اداری استاندارد

در محیط های کاری ، میز و صندلی اداری از عناصر حیاتی م بسیار با اهمیت است ، چون اشخاصی که در محیط کاری هستند با آنها در ارتباط تنگاتنگی است . تنوع بسیار بالایی در میز و صندلی اداری وجود دارد .

میز های اداری در اقسام مختلف در بازار وجود دارد ، از جمله میز مدیریت ، میز کارمندی ، میز کارشناسی ، میز کانتر ، میز کار گروهی ، میز کنفرانس . و برای صندلی های اداری ، صندلی مدیریت ، صندلی کارمندی ، صندلی کارشناسی ، صندلی کنفرانسی ، صندلی انتظار ، صندلی پایه ثابت و ….

قیمت میز اداری با توجه به متریال استفاده شده ، کاربری محصول ، ابعاد محصول ، یراق الات استفاده شده بستگی دارد .

جهت قیمت گذاری صندلی اداری نیز ، متریال استفاده گردیده و طرح و کاربری صندلی بیشترین تاثیر را یر روی قیمت دارد .

یک میز و صندلی اداری مناسب باید هم از لحاظ ظاهری زیبا و شکیل باشد و هم از نظر قیمتی مناسب باشد ، و هم استاندارد های که در این زمینه وجود دارد را رعایت کرده باشد.

ارگونومی در زمان طراحی لوازم و وسایلی که مورد نیاز انسان است از اهمیت بالایی برخوردار باشد ، زیرا سلامتی اشخاص در گرو آن است ، به همین دلیل لوازامی که علم ارگونومی در آن استفاده شده میتواند راهگشا باشد.

باید در زمان خرید بایستی ، استانداردهایی که جهت میز و صندلی اداری وجود دارد ، را مد نظر قرار دهیم ، بسیلری از افراد که در محیط های اداری فعالیت میکنند ، درد هایی که در در قسمت های گردن ، دست و شانه گلایه دارند .

این مشکلات و دردها را میتوان با یک سری تغییرات جزیی در طراحی میز و صندلی و همچنین تغییر در حالت نسشتن را بر طرف کرد ، گاهی با یک تنظیم ارتفاع در صندلی که استفاده میشود میتوان کلی نتایج مثبتی را به دست آورد .

میز و صندلی استاندارد

ارتفاع میز اداری بهتر است که در حالت معمول نصف قد شخصی که از استفاده میکند باشد ، نه زیاد بلند تر و نه زیاد کوتاه تر باشد.

ارتفاع میز اداری باید به گونه ای باشد که زانوی شخص به راحتی بتواند در زیر آن جا به جا شود .

صندلی اداری که مورد استفاده قرار میگیرد ، در حالت عادی بایستی یک سوم قد کسی که از آن استفاده میکند ارتفاع آن باشد .

کفی صندلی اداری باید شیبی به سمت جلو داشته باشد ، و بهتر است از یک تشکچه مناسب نیز در زمان نشستن از آن استفاده کنید .

قوس که در پشتی صندلی اداری وجود دارد باید به صورتی باشد که گودی کمر شخص استفاده کننده را پر کند ، اگر پشتی صندلی به صورت صاف بوده و دارای قوس نیست میتوان از یک بالشت مناسب برای پر کردن گودی کمر استفاده کرد .

 

روکش صندلی اداری بهتر است از جنسی باشد که باعث تعریق و گرمای بیش از حد برای شخص نداشته باشد .

بعضی از اشخاص در محیط اداری ، بیشتری زمان کاری خود را به نوشتن میگذرانند ، که بهترین زاویه برای این اشخاص زاویه هشتاد ( ۸۰ ) درجه می باشد .

افرادی که بیشتر کارشان با کامپپوتر است و با سیستم سر و کار دارند ، باید صندلی مناسبی را انتخاب کنند ، که زاویه ۀن تقریبا صد و ده ( ۱۱۰ ) درجه به سمت عقب آن دارای خمیدگی باشد .

در محیط های کاری ، برخی از اشخاص به فراخور کارشان ، مکررا بلند میشوند و مینشیند ، که برای آنها صندلی های بلند میتواند بهتری گزینه باشد .

 

برای ارتفاع صندلی در زمان نشستن باید به گونه ای باشد که کف پای شخص بر روی زمین در حالت  نود ( ۹۰ ) درجه قرار بگید ، زانوها نه برروی هوا معلق باشد و نه خیلی حالت جمع شدگی داشته باشد .

در زمان نشتن بر روی صندلی بهتر است از یک زیر پایی مناسب استفاده شود .

صندلی هایی که دارای مکانیزم هستند ، امکان متحرک بودن پشتی آن ها وجود دارد ، که باعثمیشود به ستون فقرات فشار آورده و مشکلاتی را به وجود بیاور ، به همین دلیل بهتر است از حالت متحرک صندلی استفاده نشود .

وجود دسته های صندلی که به صورت مناسب ، بر روی صندلی تعبیه شده است برای رفع خستگی از آن استفاده نمود.

بهتر است که صندلی های اداری که در کفی و پشتی آن ها از فوم یا ابر وجود دارد استفاده شود .

کفی صندلی اداری بایستی نرم باشد که شخص احساس راحتی و آرامش داشته باشد ، اما این نرمی نباید به صورتی باشد که شخص در آن فرو برود .

عرض و همچنی عمق صندلی دارای اهمیت زیادی بوده است ، و عمق صندلی باید به اندازه فاصله زانوی خم شده تا لگن شخص باشد .

همچنین ارتفاع میز بایستی به گونه ای باشد که وقتی بازوهای شخص به صورت عمودی بر روی سطح میز قرار میگیرند ، آرنج شخص نیز در محدوده سطح روی میز اداری قرار داده شود .

در زمان مطالعه ارتفاع میز و صندلی باید به گونه ای باشد که سر و گردن شخص بیشتر از بیست ( ۲۰ ) درجه به سمت پایین خم نگردد ، که میتواند به سر و گردن آسیب زیادی برساند و سبب آرتروز شود .

میز تحریر بایستی به گونه ای باشد که ، وقتی شخص می خواهد ، دو دستش را بر روی آن قرار دهد ، فاصله ای که بن کتاب و چشمان او به وجود می آید ، تقریبا چهل ( ۴۰ ) سانتی متر باشد .

صندلی ها باید دارای تنظیم ارتفاع باشند که شخص استفاده کننده بتواند متناسب باشرایط بدنی خود آن را تنظیم نماید .

لازم به ذکر است که هر چقدر که میز اداری و همچنی صندلی اداری که استفاده میکنید استاندار ها را رعایت کنند ، و همچنین فارغ از شغلی که به آن مشغول هستید ، بهتر است که به صورت طولانی مدت در یک حالت ننشینید . سعی کنید که حداقل هر یک ساعت از جای خود بلند شده و تغییر حالت در نشستن خود ایجاد کنید .

شرکت نیک نگاران ، تولید کننده انواع مبلمان اداری و مبلمان سینمایی تمام تلاش خود را به کار گرفته است که محصولات خود را با رعایت اصول ارگونومی که سلامت کارکنان و همچنین بالا رفتن راندمان و کارایی آنها را بهبود ببخشد ، و محصولات تولیدی را با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه نماید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا