ویژگی های یک میز کنفرانس بزرگ

میز کنفرانس بزرگ

ویژگی های یک میز کنفرانس بزرگ

در سازمانها و شرکتهای کوچک و بزرگ برای تصمیم گیری و مشورت برای مسایل مختلف جلسات متفاوتی برگزار میگردد ، این جلسات نیازمند فضای مناسبی میباشد. میانگین تعداد افراد شرکت کننده در جلسات میتواند در زمان انتخاب میز کنفرانس بسیار موثر باشد.

در شرکتها و سازمانهای که تعداد جلسات متعدد دارند داشتن چند میز کنفرانس بسیار لازم است.جلسات شما یک پارچه نیست، چرا میزهای کنفرانسی شما یک پارچه باشد؟!

بعضی اعتقاد بر این دارند که در شرکتها بهتر است یک میز کنفرانسی وجود داشته باشد و وجود میز های کنفرانس بیشتر از یکی از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد.اما منطقی نیست که یک اتاق کنفرانس بزرک که با مبلمان و تجهیزات گران قیمت تجهیز شده برای جلسات که با تعداد کم برگزار میشود استفاده کرد.میز های کنفرانس در طرح ها و اندازه های مختلفی  ساخته میشوند ، که سعی میکنیم به تعدادی از آنها اشاره میکنیم.

جلسات کوچک

میز کنفرانس گرد

میز کنفرانس گرد معمولا برای جلساتی مناسب است که حالت رسمی نداشته باشد و جنبه مشارکتی و مشاوره ای داشته باشد. میز کنفرانس گرد بسیار کاربردی و کاملا چشم نواز است.

 

اگر یک میز کنفرانس گرد را در نظر بگیریم ، میبینیم که همه افرادی که در جلسه حضور دارند در شرایط برابری با هم گفتگو میکنند و زاویه دید همه به یک صورت است و افراد میتوانند به صورت واضح و کامل یکدیگر را ببینند و تماس چشمی به صورت یکسان است.

میزهای گرد معمولا برای اتاق کنفرانس های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا برای جلساتی که مشارکت بیشتر از مرکز توجه بودن اهمیت دارد.

هر چه فضای کنفرانس راحت تر باشد،افراد شرکت کننده در جلسات با احساس بهتری داشته و میتوانند ایده های بهتری داشته باشد که تاثیر مستقیم و بهتری در جلسه داشته باشد.

جلسات متوسط

میز کنفرانس مربع

میز کنفرانس مربع شکل را میتوان از کاربردی ترین میز های کنفرانس دانست که بیشتر طرفدار را در شرکتها و سازمانها دارد.این نوع از میز ها میتواند در قسمتهای مختلفی از سازمانها و شرکتها قرار بگیرند.میز کنفرانسی مربع شکل میتواند در یک مکان مرکزی قرار بگیرد تا نقطه کانونی باشد، که برای جلسات با تعداد محیدود استفاده شود.

از مزایا استفاده از میز جلسات کوچک این است که اگر تعداد افراد شرکت کننده در جلسه اندک باشد ، اشخاص با حالت صمیمی تری میتوانند در کنار هم قرار بگیرند.زیرا همه جلسات بزرک و تحمیل کننده نیستند. برای همین یک اتاق کوچک میتواند یک حریم خصوصی برای جلسات با تعداد کم افراد باشد.چه در این اتاق کوچک یک میز مربع و یا میز دایره ای باشد. و میتواند احساس ارامش خیال و راحتی بیشتری برای شرکت کنندگان باشد.بدون اینکه هزینه های اضافی به سازمان وارد کند.

میز مربع
میز اداری نیک نگاران

میز کنفرانس مستطیل:

میز کنفرانس مستطیل شکل بسیار مورد توجه است و چه در ابعاد کوچک و چه در ابعاد بزرگ از این مدل میز کنفرانس استقبال می شود.میز های مستطیل هم میتواند در اتاق ها کنفرانس بزرک باشد و یا اینکه در یک اتاق کوچک و یا حتی در اتاقی که میز مدیریت و یا میز کارشناسی در آن قرار دارد.میز های کنفرانس مستطیل حالت رسمی تری نسبت به دیگر میزهای کنفرانسی که درباره آن صحبت کرده ایم میباشد .

در این نوع میز ساسله مراتب بایستی رعایت شود به صوراتی که رییس جلسه در راس آن قرار گرفته و سمت راست و چپ آن به ترتیب افرادی که از جایگاه کاری در مقام بالاتری قرار دارند.میز های مستطیل اگر در تعداد کم باشد نیاز به تجهیزات کنفرانس ندارد ،اما اگر تعداد افرادی که در جلسات حضور پیدا میکنند بایستی برای سهولت در کار از سیتم کنفرانس مناسب بهره گرفت.

میزهای کنفرانس چند منظوره

چند منظوره بودن همیشه نا مناسب نیست و در برخی مواقع میتواند کمک کننده باشد.در شرکتهای کوچک و بزرگ ،آموزش میتواند نقش پر رنگی داشته باشد.با توجه به تعداد افرادی که در زمان آموزش قرار میگیرند باید از تجهیزات استفاده کرد. اگر تعداد زیاد است بهتر است از میزهایی که بزرگ تر و با صندلی های بیشتر است استفاده کنید و بالعکس اگر تعداد کمتر است از میزهای کوچک تر استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا