چه رنگی برای صندلی سینما مناسب است ؟!

صندلی سینما

چه رنگی برای صندلی سینما مناسب است ؟!

در سالن های سینمایی ، صندلی سینما یکی از مهم ترین لوازمی است که مورد استفاده قرار می گیرد ، صندلی های سینمایی دارای تنوع بسیاری است ، چه از لحاظ طرح و چه از لحاظ رنگ صندلی.

وجود سالن های سینمایی بزرگ و کوچک در شهرهای مختلف علی الخصوص تهران ، باعث شده که رقابت زیادی برای جذب مخاطب صورت بگیرد ، به همین دلیل استفاده از لوازم و تجهیزات مناسب ، با کیفیت و لوکس می تواند بر روی تصمیم مخاطب قرار بگیرد و هر سینمایی که لوکس تر و شکیل تر باشد ، میتواند آن سینما انتخاب تماشاچی ها برای دیدن فیلم مورد علاقه باشد.

سالن های سینما و همچنین سالن های تئاتر که جزئ امکان عمومی هستند ، در واقع در زمینه فرهنگ سازی و همچنین ترویج فرهنگ می توانند نقش موثری را ایفا کنند . سینماها توسط افراد زیادی از جامعه برای گذران اوقات فراغت  مورد استفاده قرار می گیرد ، تا بتوانند به تماشای فیلم های سینمایی که تازه اکران می شوند بنشینند.

شاید افراد زمانی که به سینما می روند و فیلم را به تماشا نشسته اند به این موضوع توجه نکنند که برای طراحی و تجهیز این سینما چه تلاش هایی صورت گرفته و انتخاب هر کدام از تجهیزات چقدر زمان صرف شده . زیرا برای طراحی و ساختن یک مکان فرهنگی نیاز به ماهها و یا حتی شاید سالها وقت باشد

 

روکش صندلی سینمایی

یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین متریالی که برای ساخت و اجرای صندلی سینمایی وجود دارد روکش صندلی است . علاوه بر اینکه باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد ، انتخاب رنگ مناسب نیز بسیار دارای اهمیت است .

هر مشتری به فراخور سلیقه یک سری از طیف های رنگی را می پسندد ، اما باید به این مسئله دقت شود که رنگ انتخابی باید با دکوراسیون سالن سینما موجود هماهنگی داشته باشد .

اگر در زمان انتخاب رنگ پارچه مبلمان سینمایی خود دچار تردید هستید می تواند از واحد طراحی شرکت نیک نگاران مشاوره بگیرید.اگر توجه کرده باشید اکثر صندلی های سینما به رنگ قرمز هستند ، و این موضوع بعضی وقتها از طرف یک سری از دوستان مورد پرسش قرار می گیرد .

دلیل انتخاب رنگ قرمز برای صندلی سینمایی

چشمان انسان می تواند به خوبی و با دقت بالا محیط پیرامون خود را می بیند و رصد می کند و به همین دلیل به بعضی از رنگ ها حساسیت بیشتری نشان میدهد، رنگ قرمز جز رنگ ها یی می باشد که چشم انسان به آن حساسیت نداشته و همین نداشتن حساسیت چه در زمان تاریکی و چه در زمان روشنایی به یک صورت است.

به همین دلیل در بیشتر سالنهای سینما و سالن های تئاتر برای صندلی ها یشان از رنگ قرمز استفاده می کنند ، در کنار رنگ قرمز ، رنگ های مشکی و رنگ خاکستری جزئ رنگ ها یی هستند که چشم انسان به آن حساسیت ندارد و  به همین دلیل در سینماها از این رنگ ها استفاده می شود.

یک دیگر از دلایل این است که رنگ قرمز از نظر روحی روانی می تواند احساس راحتی ، نرمی ، هیجان و حالات عاطفی را در شخص به وجود آورد.

معمولا رنگ سالن های سینما با استفاده از رنگ قرمز دیزان میشود ، اما رنگ قرمز لزوما نباید استفاده شود ، و میتوان این سنت شکنی را داشت که از رنگ های دیگر استفاده شود .

رنگ صندلی معمولا باید متناسب با دکور دیوار و کف سالن انتخاب شود ، بعضی از خریداران ترجیح می دهند که رنگ صندلی و دیوارها از یک طیف رنگی باشد و برخی دیگر نظری خلاف این دارند و تضاد در زنگ دکور دیوار و صندلی را می پسندند.

تاریجچه استفاده از رنگ قرمز

یکی دیگر از دلایل استفاده از رنگ قرمز در سالن های سینما و تئاتر علاقه پادشاهان به رنگ قرمز بوده است ، در طول تاریخ رنگ قرمز یکی از رنگ هایی بوده که در کاخ ها و همچنین دربار پادشاهان مورد استفاده قرار می گرفته.

به عنوان مثال ناپلئون بناپارت رنگ قرمز را بسیار دوست داشته و از این رنگ در لباس ها و همچنین لوازم خود بسیار استفاده میکرد . به همین سبب این علاقه پادشاهان ، باعث به یادگار ماندن رنگ قرمز در سالنهای سینما ، سالن تئاتر و اپرا شده اسد .

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا