تاثیر دکوراسیون اداری بانک بر روی دیگران

دکوراسیون اداری بانک

تاثیر دکوراسیون اداری بانک بر روی دیگران

در هر کشوری بانک ها بخش های بسیار مهم و حیاتی بر اقتصاد و توسعه می باشند . هدف از ایجاد و شکل گیری بانک در هر مملکتی را می توان افزایش راحتی و آرامش در زندگی افراد می باشد . یکی از مواردی که بر روند زندگی مردمان هر مملکتی تاثیر میگذارد اعطای تسهیلات و وام هایی است که از طرف بانکها به افراد حقیقی یا شرکتهای خصوصی و تولیدی است . در روند پیشرفت زندگی در جامعه  موثر بوده و همچنین باعث افزایش رفاه در جامعه می شوند .

هر چقدر بانک ها خدمات بهتر و تسهیلات مناسب تری به مشریان بدهند ، در مردم جامعه میل بیشتری جهت سرمایه گذاری در بانک ها بیشتر می شود .

بانکها برای جذب مشتریان بیشتر با هم رقابت شدیدی دارند ، زیرا این سپرده های خرد و درشت افراد جامعه است که به بانکها اعتبار و قدرت مالی بیشتری می دهد . تلاش بانکها برای جذب سرمایه های مردم سبب انجام یک سری از کارها و اتفاقات شده است . یکی از مواردی که در سالهای اخیر به چشم میخورد و تغییرات بنیادی صورت گرفته است ، دکوراسیون های زیبا و مدرن برای فضاهای داخلی و فضای بیرونی بانک ها است .

زیرا بانکها نیز به این نتیجه رسیده اند که زیبایی محیط میتواند بر روی نظر و متعاقب آن تصمیم افراد تاثیر گذار باشد ، و به همین دلیل تمام تلاش خود را میکنند که فضای مناسبی را جهت پذیرایی از مراجعین و مشتریان خود فراهم آورند .

در اینجا ما سعی میکنیم که به بررسی این موضوع بپردازیم که دکوراسیون اداری بانکها چه تاثیری بر افراد دارد . در اینجا به گذشته نیز سری خواهیم زد که ببینیم دکوراسیون اداری بانکها چگونه بوده و گذر زمان باعث چه تغییراتی شده است . در بانکهای قدیمی چیزی که بسیار مشهود است توجه نداشتن به فضاسازی بوده و استفاده از مبلمان اداری نامناسب و گاها بسیار زشت ، و حتی بدون هیچ گونه راحتی برای مراجعین .

ارتباط بین کارکنان بانک با مراجعین معمولا با یک پیشخوان بسیار ساده ام دی اف و یا شیشه صورت میگرفت که گاها فضایی را در اختیار مراجعه کننده نداشت که بخواهد فرم های مربوطه را تکمیل نماید .

چرا دکوراسیون اداری بانکها بسیار مهم است؟!

به دلیل تردد بسیار بالا و همچنین ازدحام جمعیت در این مراکز ، که در زمان های گذشته جزئ مشکلات غیر قابل تحمل در نظر گرفته می شد . اما با یک دکوراسیون اداری مناسب و خاص میتوان تاثیر بسیار مثبتی بر روی مراجعین داشت ، و آن همه  آن نا هماهنگی و سر درگمی و انرژی منفی را به فرصت تبدل کرد و محیط را نظم داد .

 

استفاده از مبلمان اداری مناسب و راحت سبب میشود افراد لحضه های انتظار را آرام تر و با آرامش سپری کنند . قطعا این موضوع بر روی کارکنان بانک نیز تاثیر مستقیمی دارد ، و باعث افزایش بهره وری و بالا بردن راندمان کاری میشود . به این نتیجه می رسیم که آرامش کارمندان و پرسنل بانک در گرو آرامش مراجعین است ، و آرامش مراجعین در گرو فراهم کردن یک فضای مناسب با دکوراسیونی زیبا .

نکات مهمی که در طراحی بانکها بایستی به آن توجه شود

از نکات بسیار مهمی که برای فضای بانک باید دقت گردد این است که ، تفکیک فضاها ی بانکی با استفاده از پارتیشن های اداری بلند شرایط نامناسبی را فراهم می آورد ، به صورتی که دوره استفاده از این نوع تفکیک کردن ها به سر آمده است .

برای اینکه بر روی مراجعین تاثیر های خوبی داشته باشد بهتر است که با استفاده از ایده های خلاقانه و جدید فضایی متفاوت از گذشته را فراهم آوریم . استفاده از پارتیشن ها تاثیر منفی بر روی راندمان کاری کارکنان و پرسنل بانک دارد .

تردد بالا و تعداد بالای مراجعین در این مراکز سبب می شود یک طراحی ها به صورتی باشد که علاوه بر آن که از فضا های موجود نهایت استفاده برده شود ، باید این امکان را فراهم کنیم که یک فضای مناسب و همچنین کار آمد را برای کارکنان و مراجعین فراهم نماییم .

رنگ

رنگ ها در زمره موارد تاثیر گذار بر طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بانکها قرار می گیرد . طبق یافته های روانشناسان ، رنگ ها قادر هستند که احساسات ها متفاوتی را به وجود بیاورند ، از همین رو انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان و دیوارها بسیار دارای اهمیت است .

مبلمان اداری

یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین قسمت ها ، چه از لحاظ آرامش و سلامت پرسنل و همچنین مراجعین به بانکها ، مبلمان اداری مناسب است . استفاده از مبلمان اداری مناسب و ارگونومیک باعث رضایت افرادی که در بانکها حضور به عمل می آورند و همچنین خود کارکنان بانکها می شود . کار کردن در یک محیط زیبا و مدرن قطعا آرزوی هر کامندی است.

در طراحی و فضا سازی های اداری مدرن ، برای جدا سازی و تفکیک فضاها مانند گذشته از پارتیشن های اداری استفاده نمی شود ، در روش های نو ظهوری که اجرا می شود سعی میگردد که ارتباط های بهتر و ملموس تری بین پرسنل بانک و همچنین مراجعین صورت بگیرد . این روش های نو ظهور سبب شده که با استفاده از میز های اداری بزرگ و کار آمدی که برای کارکنان و متصدیان در نظر گرفته شود . که میتواند تعامل بهتر و بیشتری بین کارکنان و همچنین مراجعین داشته باشد . استفاده از این میزهای زیبا و ارگونومیک میتواند تاثیرات شگرفی در زیبا سازی محیط را به دنبال داشته باشد.

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری نیک نگاران

شرکت نیک نگاران تولید کننده مبلمان اداری ، سینمایی و طراحی و اجرای انواع  دکوراسیون سالن های همایش ، کنفرانس ، سایت های اداری و دکوراسیون اداری بانکها . قادر می باشد که بهترین محصولات اداری را به شما عزیزان ارائه نموده و همچنین فضا های داخلی شما را با طراحی های منحصر به فرد متحول کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از مشاوره آن ها به صورت رایگان بهره بگیرید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان ، جهت ارتباط سریع تر میتوانید با شماره ۰۲۶۳۲۵۱۳۳۴۶ و شماره همراه ۰۹۱۲۳۶۸۲۲۹۵ تماس بگیرید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا