بین صندلی های اداری چه تفاوت هایی وجود دارد؟!

قیمت صندلی کارمندی

بین صندلی های اداری چه تفاوت هایی وجود دارد؟!

با توجه به اینکه اکثر زمان کاری کارکنان در محیط های اداری گذرانده می شود ، اهمیت یک فضای مناسب اداری و در کنار آن تجهیزات اداری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . یکی از عناصری که بسیار حیاتی و مهم است ، صندلی اداری می باشد . زیرا افراد در فضای کاری خود بیشترین ساعات خود را بر روی آن سپری می کنند .

جدا از آنکه شما دارای چه شغل و چه رتبه ای در فضای اداری هستید ، جهت نشستن نیاز به یک صندلی مناسب دارید . که به فراخور شغلتان مدل و طرح آن مهم است . دقیقا چرا؟!

صندلی های اداری از نظر مدل و طرح و رده بندی دارای تنوع بالایی می باشد و به چندین دسته مختلف طبقه بندی می شوند . و ویژگی هایی که صندلی ها دارند باعث اختلاف قیمت هایی می باشند ، به عنوان مثال قیمت صندلی کارمندی با قیمت صندلی مدیریت متفاوت است ، که در اینجا به چندی از آنها اشاره می کنیم .

صندلی مدیریت

صندلی کارشناسی

صندلی کارمندی

صندلی کنفرانس

صندلی انتظار

صندلی اپراتور

صندلی دانشجویی

 

صندلی مدیریتی

صندلی مدیریت - صندلی کارمندی

همان گونه که از اسم آن مشخص است ، این مدل از صندلی ها ، مناسب برای واحد های مدیریت می باشد ، و معمولا مدیران واحد ها از آن استفاده میکنند . صندلی مدیریتی دارای ابعاد بزرگتری نسبت به سایر صندلی های اداری دیگر است . و همچنین دارای پشتی بلند تر که این امکان را فراهم می اورد که قسمت پشت و همچنین و شانه فردی که از صندلی استفا ه میکند را پوشش دهد .

یکی دیگر از ویژگی های این صندلی ها دو اهرمه (دو مکانیزمه ) بودن آن ها می باشد . یکی از اهرم ها جهت تنظیم ارتفاع صندلی و دیگری برای قسمت پشتی آن است ، به صورتی که این امکان را برای شخص فراهم میکند که ، پشتی صندلی را در هر زاویه ای تنظیم کند و یا اینکه به صورت پشتی متحرک ( حالت گهواره ای ) از آن استفاده کند .

صندلی کارشناسی

صندلی کارشناسی

یکی دیگر از مدل های که در سازمان ها و شرکت ها مورد استفاده قرار میگرد صندلی های کارشناسی می باشد . این صندلی ها که به صندلی های معاونت نیز شهرت دارند نسبت به صندلی های مدیریتی دارای ابعاد کوچک تر هستند و نسبت به صندلی های کارمندی بزرگ تر می باشد.

از قابلیت های این گونه صندلی ها این است که دارای دو اهرمه ( دو مکانیزمه ) می باشد و همچنین دارای جک تنظیم ارتفاع می باشد ، که شخص بتواند متناسب با فرم بدن و شرایط خود آن را تنظیم نماید .

صندلی کارمندی

صندلی کارمندی
صندلی اداری نیک نگاران

اکثریت اشخاصی که در محیط اداری کار می کنند در رتبه کارمندی قرار دارند و به همین دلیل صندلی اداری جز پر استفاده ترین صندلی ها بوده و دارای اهمیت بالایی می باشد اما متاسفانه در ادارت کمترین اهمیت به این رده از مشاغل داده می شود ،  و کیفیت صندلی فدای قیمت صندلی کارمندی می گردد، در صورتی که کارمندان سرمایه های سازمان و یا شرکت هستند و بایستی صندلی های کارمندی مناسبی در اختیارشان قرار داده شود .

صندلی های اداری در طرح ها و مدل های متنوعی ساخته و به بازار ارائه می شوند . و معمولا دارای سایز های کوچک تری می باشد . و به صورت تک اهرمه است . این صندلی ها دارای تنظیم ارتفاع بوده و پشتی های به نسبت کوتاه تری را دارا هستند . قیمت صندلی کارمندی نبسبت به مدل های دیگری که در بالا به آنها اشاره کردیم مناسب تر و ارزان قیمت تر می باشد

 

صندلی کنفرانسی

صندلی کنفرانسی

یکی دیگر از مدل هایی صندلی اداری ، صندلی هایی است که در سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرند . این مدل از صندلی های به دو صورت صندلی کنفرانسی چرخدار و صندلی کنفرانسی با پایه ثابت می باشد .  انتخاب هر کدام از آنها بستگی به اندازه سالن کنفرانس و ارتفاع میز کنفرانس دارد .

صندلی کنفرانس با پایه ثابت با استفاده از پایه های پروفیل که با آبکاری کروم پوشش داده شده است به صورت پایه  C می باشد و قابلیت چرخش نیست و همچنین دارای جک نمی باشد که امکان تنظیم ارتفاع را ندارد .

صندلی کنفرانسی چرخدار همانند صندلی های کارمندی دارای جک برای تنظیم ارتفاع و همچنین پایه های چرخ دار است که امکان حرکت را برای صندلی فراهم می آورد .

صندلی انتظار

صندلی انتظار

صندلی های انتظار را در خیلی از سازمان ها و شرکت ها مشاهده کرده ایم . مثلا در بانک ها ، بیمارستان ها ، کلینیک ها و خیلی از مراکز دیگر در بخش های لابی و یا قسمت هایی که برای انتظار مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود قرار میگیرد . صندلی های انتظار به صورت چند نفره تولید می شوند مثلا صندلی های انتظار دو نفره ، سه نفره ، چهار نفره

برای صرفه جویی فضا و کاهش هزینه های تمام شده صندلی های انتظار به صورت مشترک بر روی پایه های ثابت قرار می دهند ، این صندلی ها در مدل های بسیار متنوع عرضه میگردند ، مثلا به صورت صندلی های استیل که به صندلی های فرودگاهی نیز معروف هستند ، از جنس فوم که با چرم روکش شده  ، یا صندلی هایی که به صورت فایبر گلاس می باشد .

صندلی دانشجویی

صندلی اموزشی - صندلی اداری

 

این مدل از صندلی ها معمولا در مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها ، آموزشگاه ها و مدارس مورد استفاده قرار میگیرد . این صندلی ها با توجه به نوع کابری که دارند به صورتی هستند که تا حدی که امکان دارد فضای کمتری را اشغال نماید .

این صندلی ها به صورت پایه ثابت می باشد و از ویژگی هایی این صندلی ها ، دسته های آموزشی ( دسته تحریر ) آن ها می باشد که این امکان را برای افراد فراهم می آورد که راحت تر نت برداری را انجام دهند .

صندلی اپراتور

صندلی اپراتور رکابدار

این مدل از صندلی ها در بخش هایی مورد استفاده قرار میگیرد که در آنها به جای میز ، کانتر می باشد . به دلیل ارتفاع بلند تر صفحه کانتر نسبت به میز بایستی از صندلی های مناسب استفاده کرد . به همین خاطر صندلی اپراتور در این موارد بسیار کمک کننده است . زیرا صندلی های اپراتوری با استفاده از جک های بلند تر نسبت به صندلی های دیگر استفاده میشود و داری رکاب می باشد که شخص برای راحتی بیشتر پاهای خود را بر روی آن قرار دهد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا