راهنمای جامع خرید صندلی اداری

راهنمای خرید صندلی اداری

راهنمای جامع خرید صندلی اداری

امروزه صندلی اداری جزئ کالاهایی میباشد که هر شخص در طول روز ساعت ها با آن سرو کار دارد و صرفا یکی از لوازم موجود در ادارات و شرکت ها نیست. صندلی اداری جای خود را منازل نیز بازکرده و تقریبا دنیای بدون صندلی اداری را سخت میتوان تصور کرد.

شاید شما هم در شراطی قرار گرفته اید که بخواهید یک صندلی اداری را انتخاب و تهیه کنید!قطعا تمام تلاش خود را میکنید که بهترین تصمیم را بگیرد! برای یک انتخاب هوشمندانه  یک سری سوال به ذهن شما خطور میکند مثلا چه نوع صندلی اداری بخرم؟! از کجا صندلی اداری با کیفیت بخرم؟! چگونه متوجه شوم که صندلی با کیفیت است؟! اولویت من قیمت باشد یا کیفیت؟! و خیلی سوال های دیگر…

اگر به جوابهای درستی برسیم قطعا خرید بهتری برای ما صورت میگیرد. و موجب رضایتمندی ما خواهد شد.

دسترسی به یک راهنمای جامع خرید صندلی اداری میتواند بسیار برای ما مثمر ثمر باشد.

صندلی اداری خود دارای زیر مجموعه های متنوعی میباشد که در اینجا سعی میکنیم به آنها اشاره کرده و خلاصه توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

صندلی های اداری معمولا به دو صورت صندلی چرخدار و یا پایه ثابت میباشد. که متناسب با کاربری صندلی پایه آن انتخاب میشود. صندلی چرخدار جزئ رایج ترین صندلی ها میباشد.

 

انواع صندلی اداری:

صندلی مدیریتی

صندلی کارشناسی

صندلی کارمندی

صندلی کنفرانسی

صندلی انتظار

نیم ست اداری

صندلی آموزشی

صندلی آزمایشگاهی

صندلی کامپیوتر

صندلی کارگاهی

صندلی مدیریت:

مدیریت در هر سازمانی بالاترین مقام را دارد به همین دلیل انتخاب یک صندلی مدیریتی مناسب دارای اهمیت است.

یک مدیر شایسته و کاری قطعا نیاز است که در کنار میز مدیریت مناسب یک صندلی درخور و ارگونومیک برخوردار باشد.

ظاهر صندلی مدیریت نیز جزئ مواردی است که بسیار مورد توجه قرار میگیرد، اما این موضوع نباید اهمیت ارگونومیک بودن را تحت شعاع قرار دهد.

بعضی از سازمانها و شرکتها ترجیح میدهند از صندلی های مدیریت با ابعاد بزرگ و یا طراحی های بسیار متفاوت استفاده کنند. اما این موضوع نباید فراموش شود که نباید انتخابها به صورتی باشد که شکاف و اختلاف طبقاتی در سازمانها بسیار به چشم بیاید.

این موضوع که مدیریت در راس قرار دارد و کمی متفاوت بودن لازم است اما تفاوت بسیار آشکار میتواند در بلند مدت تاثیرات منفی داشته و نگاه کارکنان را به سمت و سویی بکشاند که مخرب باشد.

صندلی مدیریتی نیک نگاران

 

پشتی صندلی مدیریت:

پشتی صندلی مدیریتی معمولا بلند تر از صندلی های دیگر است که امکان قرار گیری شانه ها و سر و گردن شخص بر روی قسمت پشتی بوده و تا در زمان تکیه دادن و استراحت نهایت استفاده از آن را برد.

مکانیزم صندلی مدیریت:

صندلی های مدیریت معمولا به صورت دو مکانیزمه میباشد. که این امکان را به شخص استفاده کننده میدهد که کفی و پشتی صندلی را در هر زاویه که مد نظر باشد قرار دهند.

جک صندلی مدیریت:

علاوه بر این قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی جزئ امکانات صندلی مدیریت میباشد . که بسیار حائز اهمیت است که شخص بر اساس فرم بدن خود ارتفاع را تنظیم کند.

بهترین حالت برای صندلی اداری این است که ارتفاع نه آنقدر زیاد باشد که پای شخص بر روی هوا قرار بگیرد و نه اینکه ارتفاع آنقدر کم باشد که پای شخص حالت جمع شدگی به خود بگیرد.

بهترین حالت قرار گرفتن ۱۱۰درجه میباشد،یعنی کف پا بر روی زمین به صورت صاف قرار گرفته باشد. که باعث میشود به کمر کمترین فشار وارد بیاید.

لازم به ذکر است که استفاده از زیر پاییی میتواند به راحتی شخص در نشستن بسیار کمک کند.

ادامه دارد ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا