خرید میز مدیریت و نکاتی که باید به آن توجه کرد!

خرید میز مدیریت

خرید میز مدیریت و نکاتی که باید به آن توجه کرد!

زمانی که وارد یک شرکت ، سازمان و هر مجموعه اداری که وارد می شویم ، یکی از اولین چیزهایی که نظر شخص را به خود جلب می کند ، دکوراسیون و همچنین مبلمان اداری به کار رفته در آن فضا می باشد .

مبلمان اداری در مراکز اداری در نظر افرادی که به شرکت و یا سازمان شما وارد می شوند ، اولین هدایت گر مراجعه کننده است و به صورت نا خودآگاه شخص با دیدن نوع میز و صندلی که کارکنان بر روی آن نشسته اند ، برداشت خود را از شغل و جایگاه کارکنان خواهند داشت . به عنوان مثال در زمان ورود به میزی که نزدیک در ورود است ، به عنوان اطلاعات برداشت کرده و مراجعه می نماید .

هر چه میز اداری بزرگتر و پر کار بر تر باشد ، نشان دهنده رتبه بالاتر سازمانی را در نگاه مراجعه کننده دارد . مثلا با مشاهده یک میز اداری با ابعاد بزرگ و طراحی شیک تر نشان از میز ریاست دارد .

مجموعه های اداری با خرید میز مدیریت مناسب می تواند این فرکانس را برای دیگران بفرستد که شخصی که پشت آن می نشیند یک مدیر است .

در زمان خرید میز مدیریت مناسب بایستی به یک سری اصول و ویژگی دقت نمود . علاوه بر زیبایی میز مدیریت ، ارگونومیک بودن و کاربردی بودن آن بسیار حائز اهمیت است . به دلیل اهمیت بالای میز مدیریت ، شرکت های تولید کننده مبلمان اداری تمام تلاش خود را به کار می گیرند که میز های مدیریت را با طرح هایی جذاب و زیبا ، نظر مدیران و همچنین مسول خرید سازمان را جلب کنند .

نکات مهمی که در زمان خرید میز مدیریت مناسب باید در نظر بگیریم :

میز های مدیریتی با طراحی های زیبا و همچنین سبک های متنوع و متریال های متفاوت ارائه می گردند . در زمان خرید میز این که میز با چه متریال و طرح و رنگی باشد ، کاملا با نظر خریدار مشخص می شود . و مدیر با توجه به دکور فضای مدیریت و همچنین سلیقه شخصی خود جزییات را انتخاب می نماید . اما باید زمان انتخاب این موارد مورد نظر قرار بگیرد :

بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته ایم :

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که بر روی خرید تاثیر مستقیم می گذارد ، بودجه ای است که برای خرید میز در نظر گرفته شده است . به صورتی که بودجه تعیین کننده ترین موردی است که می تواند مسیر شخص را برای خرید میز مدیریت مشخص نماید . اگر بودجه محدود باشد ، شما مجبورید یک سری از مواردی را که حتی مورد نظرتان باشد حذف نمایید .

مواردی که می تواند در قیمت میز مدیریت تاثیر مستقیم داشته باشد ، موادی که در ساخت میز استفاده می شود ، طراحی میز ، یراق آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرد ، ظرافت کاری و …

طراحی میز و متریالی که استفاده می شود :

طراحی میز و جنس آن موضوع دیگری است که در انتخاب میز می تواند بسیار موثر باشد . قبل از خرید بهتر است نظر مدیری که قصد استفاده از میز را دارد جویا شد ، و برای مسول خرید محرز باشد که مدیر چه طرحی و با چه جنسی و چه رنگی را می پسنند . زیرا این مدیر است که می خواهد از آن استفاده کنند و باید قطعا با روحیات ایشان همخوانی داشته باشد . رنگ میز مدیریت نیز بسیار موضوع مهمی است ، به صورتی که اگر رنگ درست انتخاب نشود و با دکوراسیون اتاق مدیریت هارمونی نداشته باشد ، هر چقد جنس میز و طراحی آن زیبا باشد ، آن جلوه ای را که باید داشته باشد نخواهد داشت .

قبل از خرید باید بدانیم که چه می خواهیم ؟! آیا یک میز مدرن می خواهیم و یا یک میز کلاسیک ؟!

ویژگی میز مدیریت

 

فضایی که میز در آن قرار می گیرد :

محیطی که میز در آن قرار می گیرد در زمان انتخاب و خرید بسیار تعیین کننده است ، هر چه فضای شما بزرگ تر باشد ، قطعا قدرت انتخاب شما نیز بیشتر است . همچنین جانمایی میز نیز مهم است و باید در بهترین قسمتی که ممکن است قرار بگیرد . قبل از خرید بهتر است با توجه به فضای شما و میز مورد نظرتان یک طراحی صورت بگیرد که با آزمون و خطا بهترین حالت ممکنه به اجرا درآید . مثلا اگر فضای شما کوچک است منطقی نیست با انتخاب یک میز خیلی بزرگ و با طراحی های شلوغ ، باعث شوید که فضای شما نازیبا گردد .

ارگونومیک بودن میز :

امروزه افرادی که از درد کمر ، ستون فقرات ، و دردهایی که در ناحیه گردن و شانه هستند بسیار بیشتر از گذشته می باشد ، و یکی از مهم ترین دلایل نیز سبک زندگی ما است ، متاسفانه امروزه بسیاری از کارها به صورت یکجا نشستن انجام می شود و به دلیل استفاده بلند مدت از میز و صندلی های اداری ، افراد دچار یک سری مشکلات می گردند .

به دلیل استفاده مکرر و بلند مدت از میز مدیریت ، باید در هنگام انتخاب و خرید بسیار دقت شود ، میزی را که انتخاب می کنیم ارگونومیک باشد . در اینجا به مواردی که مربوط به ارگونومیک می باشد اشاره می کنیم .

 

  • ارتفاع میز مدیریت بایستی متناسب با فیزیک بدنی مدیر انتخاب گردد ( لازم به ذکر است که یک سری استاندارد ها برای ارتفاع میز وجود دارد ، که در زمان ساخت باید به آنها توجه شود . به صورتی که ارتفاع میز ها معمولا حالت میانگین قد افراد جامعه تعیین می گردد . اما اگر مدیری قد بسیار بلند و قد به نسبت بسیار کوتاه تری دارد ، بهتر است که طراحی میز متناسب با فیزیک آن مدیر طراحی و ساخته شود .
  • با توجه به اینکه مدیریت معمولا لوازم مختلفی را مورد استفاده قرار می دهد ، لازم است که فضایی که در اختیارش قرار می گیرد مناسب باشد ، فضای کوچک می تواند باعث به هم ریختگی و آشفتگی میز مدیریت گردد . فضای بیشتر برای مدیریت می تواند آزادی عمل بیشتری برای مدیر به ارمغان آورد .
  • زمان طراحی میز بهتر است فضایی که پاها نیز قرار می گیرد نیز توجه شود و چه بهتر که یک زیر پایی برای شخص در نظر گرفته شود . زیر پایی ها معمولا به صورت شیب دار هستند . تا پاها کمتر دچار خستگی شوند .

 

بنابراین خرید میز اداری ارگونومیک می تواند از یک سری مشکلات جلوگیری نماید :

  • اختلالات عضلانی و همچنین اسکلتی افراد را به شدت کاهش دهد .
  • زمانی که مشکلات عضلانی و اسکلتی کمتر شود ، متعاقب آن مرخصی های استعلاجی مربوطه نیز کاهش می یابد .
  • باعث کاهش استرس و همچنین کاهش عدم تمرکز می گردد .
  • باعث افزایش راندمان و بهره وری شخص می شود .
  • باعث تعامل بیشتر افراد می گردد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا