صندلی آمفی تئاتر تاشو مناسب چه ویژگی هایی دارد؟!

صندلی آمفی تئاتر تاشو

صندلی آمفی تئاتر تاشو مناسب چه ویژگی هایی دارد؟!

ایا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که نیاز باشد در ارتباط با صندلی آمفی تئاتر و همایش تحقیق کنید و آن تحقیق منجر به خرید گردد ؟! شاید در نگاه اول یک صندلی آمفی تئاتر و یا همایش از اهمیت چندانی برخوردار نباشد ، مثلا تصور بر این باشد که شخصی به صورت مستمر از آن استفاده نمی کند !

اما باید به این نکته بایستی توجه شود که در زمان همایش ها و برنامه های که در سالن های همایش و تئاتر برگزار می گردند شاید ساعت ها به طول بکشد و فرد باید ساعت ها بدون آن که از روی صندلی برخیزد زمان را بگذراند ، راحتی و آرامش حضار یکی از مواردی است که در اولویت قرار بگیرد و همین موضوع اهمیت صندلی آمفی تئاتر و همایش را نشان می دهد .

در زمان انتخاب یک صندلی آمفی تئاتر مناسب ، شاید موارد متنوعی در پیش روی شخص قرار بگیرد ، اما باید به این نکته توجه کرد که چه صندلی برای چه سالنی مناسب است و صندلی دارای چه ویژگی هایی باید باشد . به دلیل مدت زمان بالایی که افراد بر روی این صندلی ها می نشینند ، انتخاب یک صندلی آمفی تئاتر مناسب دارای اهمیت زیادی است .

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که یک صندلی آمفی تئاتر مناسب دارای چه ویژگی هایی می باشد ؟! و در زمان انتخاب چه مواردی از اهمیت بالاتری برخوردار است؟!

برای این که به جواب این پاسخ ها برسید ، پیشنها می کنم با ما همراه باشید تا هر آن چیزی که یک صندلی آمفی تئاتر مناسب دارد را با شما بررسی کنیم !

چه عواملی در انتخاب صندلی آمفی تئاتر تاثیر گذار است؟!

راحتی و آرامش افرادی که از صندلی ها استفاده می کنند یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مد نظر قرار داد ، اما این تنها مورد نیست ، عواملی که می تواند در انتخاب یک صندلی تاثیر بگذارد می توان به ابعاد و اندازه صندلی ، ظاهر صندلی ، فضایی که یک صندلی اشغال می کند ، قیمت صندلی ، متریال استفاده شده در صندلی و … می باشد .

ظاهر و نمای صندلی :

 

سالن های همایش و تئاتر از نظر فضا و همچنین  طراحی سبک شاید با هم تفاوت هایی داشته باشند ، اما یک سری اصول و قواعد وجود دارد که بایستی رعایت شود . قواعدی که شاید از حوصله بحث در اینجا خارج باشد ، اما تمرکز ما در این مقاله بر روی صندلی سالن تئاتر است . صندلی هایی که تکمیل کننده فرآیند معماری  و دکوراسیون داخلی سالن تئاتر می باشد . یک سالن آمفی تئاتر بدون صندلی و جایگاه برای نشستن قابل تصور نیست ، علی الخصوص با طراحی های مدرنی که امروزه وجود دارد .

صندلی های آمفی تئاتر باید به صورتی انتخاب شوند که با سایر عناصری که در سالن تئاتر و یا همایش وجود دارد هارمونی داشته باشد . شاید انتخاب یک صندلی با ظاهری ساده که با روکشی به رنگ خنثی به کار آید ، و به قولی کار راه انداز باشد ، اما یک صندلی متفاوت با رنگی متفاوت میتواند جلوه خیره کننده ای به سالن بدهد و نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند . و یک سالن همایش و تئاتر بی نظیر را به شما هدیه دهد .

فضایی اشغال کردن صندلی :

از موارد دارای اهمیت ابعاد صندلی و همچنین فضایی که صندلی اشغال می کند ، در زمان طراحی باید به این نکته توجه شود که آیا فضایی که در اختیار داریم چه تعداد صندلی را می توانیم در آن جانمایی کنیم . آیا انتخاب صندلی آمفی تئاتر تاشو مناسب می تواند به افزایش ظرفیت سالن منجر شود ؟!

صندلی آمفی تئاتر تاشو به دلیل این که کفی آن در زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرد به صورت خودکار بر می گردد ، فضایی کمتری را اشغال می کند ، بنابراین صندلی تاشو می تواند یک گزینه مناسب برای انتخاب در سالن ها باشد . علاوه بر تاشو بودن صندلی ، نشیمن راحت نیز بسیار اهمیت دارد ، به صورتی که افراد حاضر در سالن در زمان نشستن احساس راحتی و آسایش کنند . اهمیت این موضوع به حدی است که نباید راحتی نشیمن فدای افزایش ظرفیت گردد .

قبل از آن که نسبت به انتخاب و خرید یک صندلی آمفی تئاتر اقدام کنیم بهتر است به یک سری موارد توجه داشته باشیم ، تا بعد از انتخاب دچار مشل نگردیم :

  • راحتی صندلی
  • ابعاد صندلی
  • ظرفیت سالن

قیمت صندلی

در زمان انتخاب و خرید صندلی ، علاوه بر موار بالا که دارای اهمیت است ، قیمت آن نیز از فاکتورهایی است که می تواند در انتخاب بسیار تعیین کننده باشد . مسلما قبل از هر خرید ، برای آن بودجه ای تعریف و در نظر گرفته می شود . با توجه به ظرفیت سالن و همچنین قیمت تمام شده صندلی ، بایستی متناسب با بودجه باشد .

قیمت صندلی های آمفی تئاتر و همایش متاثر از مواردی است که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم :

فوم صندلی

فوم صندلی را می توان مهم ترین قسمت از یک صندلی آمفی تئاتر دانست ، زیرا در صورتی که فوم صندلی از کیفیت مناسب برخوردار نباشد ، بعد از گذشت مدت کوتاهی نشست پیدا کرده و ظاهر صندلی و همچنین راحتی نشیمن آن از بین خواهد رفت .

فوم سرد تزریقی بهترین متریال نشیمن کفی و پشتی برای تولید صندلی سالن  می باشد ، به دلیل استفاده مکرر و همچنین زمان زیادی که از صندلی سالن ها استفاده می شود ، کیفیت فوم سرد باعث می شود که ظاهر کفی و پشتی صندلی و همچنین راحتی و آرامش حضار در سالن حفظ گردد  و صندلی با فوم سرد دارای دوام زیادی می باشد .

روکش صندلی :

روکش صندلی های سالن نیز مهم است ، زیرا بیشترین نمای صندلی متعلق به پارچه آن است ، اگر از پارچه مرغوب و رنگ روکش مناسب استفاده کنیم می تواند در زیبایی سالن ما بسیار تاثیر گذار باشد . علاوه بر زیبایی صندلی که در گرو روکش آن است ، تماس دائم افرادی که بر روی صندلی می نشینند سبب می شود روکش اسیب پذیر تر باشد ، به همین دلیل کیفیت بالای روکش صندلی مهم است .

روکش صندلی ها می تواند به صورت پارچه ای و یا چرم باشد ، که این موضوع بستگی به سلیقه فرد تصمیم گیرنده ، دکور سالن ، کاربری سالن و غیره می باشد . اما برای سالن های تئاتر و همایش بهتر است از روکش پارچه ای استفاده شود . برای روکش صندلی آمفی تئاتر مواردی دارای اهمیت است که در اینجا به آن اشاره می کنیم .

  • رنگ روکش صندلی
  • جنس روکش
  • چروک نشدن روکش
  • عدم پرزدهی روکش
  •   ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا