میز و صندلی کنفرانس استاندارد

میز و صندلی کنفرانس استاندارد

ابعاد و اندازه میز و صندلی کنفرانس استاندارد

 

زمانی که قصد دارید یک سالن کنفرانس تجهیز کنید و یا حتی برای اتاق کارتان یک میز کنفرانس خریداری کنید ، شاید اولین مسئله ای که به ذهن شما خطور کند این است که ، میز کنفرانس چه مقدار از فضای موجود برای شما اشغال می کند ، و یا چه مدل میز کنفرانسی می تواند مناسب فضای شما باشد .

در اینجا ما سعی می کنیم به برخی از سولات شما در ارتباط با ابعاد میز کنفرانس پاسخ دهیم :

ابعاد و اندازه میز کنفرانس چه مقدار است ؟! ابعاد و اندازه یک میز کنفرانس ۴ نفره چگونه است ؟!

اگر شما مشتاق هستید که در ارتباط با ابعاد و اندازه میز های کنفرانس اطلاعاتی کسب کنید ، به شما پیشنهاد می کنم که ما ما در این مقاله همراه شوید!

تاثیر فضای سالن با طراحی میز کنفرانس

لازم است که بدانیم ، که ابعاد و اندازه های یک میز کنفرانس رابطه مستقیمی با فضای موجود و همچنین تعداد نفراتی که می خواهند ، پشت میز کنفرانس بنشینند دارد . به همین دلیل با توجه به موجودیت فضا و همچنین میانگین افرادی که در سالن جلسات حضور دارند ، ابعاد میز می تواند متغییر باشد .

 

میز کنفرانس

در فضاهایی که وسیع هستند ، این امکان برای طراح فراهم است که میز کنفرانس را با ابعاد بزرگتر طراحی کند . به طور مثال یک شرکت و یا سازمان یک سالن بزرگ دارد که تعداد ۴۰ نفر در سالن جلسات حضور پیدا کنند ، زمانی که فضا بزرگ است طراح با راحتی خیال یک میز سالن جلسات ۴۰ نفره و با ابعاد بزرگتر طراحی می کند .

اما اگر فضا کوچک تر باشد و مجموعه مد نظر نیاز داشته باشد که میز جلسات ۴۰ نفره داشته باشد ، طراح ناچار می شود که ابعاد کوچک تری را برای میز کنفرانس در نظر بگیرد ( لازم به ذکر است که نباید از حالت استاندارد خارج شود ) اما قطعا افراد مجبور هستند که به صورت فشرده تر در جلسات حضور یابند .

ابعاد و اندازه میز کنفرانس

میز کنفرانس  دارای یک سری استاندارد ها است ، که در زمان طراحی بایستی متناسب با فضا باشد ، میز کنفرانس جهت دو نفر که بتوانند به صورت استاندارد روبه روی یکدیگر قرار بگیرند و به راحتی بتوانند تبلدل نظر و اطلاعات داشته باشند ، باید حداقل ۷۰cm در نظر گرفته شود . برای عرض میز نیز استاندارد آن حداقل ۷۰cm می باشد ، یعنی برای هر شخص یک فضای ۷۰cm در ۷۰cm باید باشد .

لازم به ذکر است که هر چه طول میز بلند تر می شود ، بهتر است عرض میز هم بیشتر شود ، به صورتی که طول میز و عرض آن با هم دارای تناسب باشد .

به عنوان مثال ابعاد برای میز کنفرانس ۴ نفره که به صورت مستطیل شکل طراحی شده فضایی ۹۰cm * 70cm باشد .

برای میز کنفرانس ۶ نفره مستطیل شکل که سه به سه روبه روی هم می نشینند ، بهتر است دارای ابعاد ۲۲۰cm * 100cm باشد .

معمولا میز های ۴ نفره و شش نفره به صورت متصل به میز مدیریت و یا میز معاونت هستند . و در دو سر آنها کسی حضور پیدا نمی کند . زیرا یک سر میز کنفرانس متصل به میز مدیریت می باشد و معمولا رو به روی میز مدیریت کسی نمی نشیند . اما در صورتی که میز های ۴ نفره و ۶ نفره به صورت متصل به میز نباشد و به صورت مجزا مورد استفاده قرار بگیرد ، می توان ابعاد میز را تغییر داد و جهت میز ۶نفره فضایی ۱۴۰cm*70cm را طراحی نمود .

ابعاد و اندازه صندلی کنفرانس

در زمان طراحی میز سالن کنفرانس ، صندلی کنفرانسی که تهیه می شود مهم است ، زیرا صندلی های کنفرانس باید در زمانی که از آن ها استفاده نمی شود دسته های آن زیر میز قرار بگیرد ، یا به آنها بچسبد . ابعاد صندلی کنفرانس ها با توجه به شرکت هایی که آن ها را تولید می کنند ، دارای سایز های متفاوتی هستند . که معمولا بین ۵۰cm الی  ۶۵cm می باشد .

با توجه به فضایی که در اختیار طراح قرار دارد ، اگر فضا محدود است بهتر است که صندلی استفاده کند که ابعاد کوچک تری داشته باشد و اگر محدودیت فضا وجود نداشته باشد استفاده از صندلی های کنفرانس با ابعاد بزرگتر هیچ محدودیتی ندارد .

در هر صورت بایستی یک فضای مناسب بین صندلی ها وجود داشته باشد ، که صندلی ها در شرایط مناسب زیر میز قرار گرفته و یا زمانی که افراد حاضر در سالن بر روی صندلی ها می نشینند ، صندلی ها با همدیگر برخورد نکنند ، و باعث به هم ریختگی جلسه و معذب شدن حضار نگردد . فاصله ای که برای دو صندلی در نظر گرفته می شود معمولا بین ۵cm الی ۱۵cm می باشد . کمتر از این ۵ سانتی متر پیشنهاد نمی شود و بیشتر از ۱۵ سانتی متر نیز بستگی به نظر کارفرما و یا اینکه سالن کنفرانس چه مقدار فضا دارد ، وابسته است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا