چگونه یک سالن کنفرانس مناسب تجهیز کنیم ؟!

طراحی سالن کنفرانس

چگونه یک سالن کنفرانس مناسب تجهیز کنیم ؟!

برای داشتن یک اتاق کنفرانس استاندارد و کاربردی ، بایستی دارای طراحی مناسب باشد که امکان اشتراک گذاری ایده ها ، مطالب و سایر مواردی که نیاز است بین افراد شرکت کننده را به صورت بهینه و درست انجام بپذیرد . به دلیل اهمیت جلسات و ملاقات هایی که در سالن های کنفرانس صورت می پذیرد ، نیاز است در زمان طراحی و تجهیز سالن کنفرانس به مواردی دقت گردد . به همین رو در اینجا سعی می کنیم به نکاتی که در طراحی و تجهیز سالن کنفرانس دارای اهمیت است اشاره کرده و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم .

چیدمان سالن کنفرانس

در هر سالن کنفرانسی ، جلسات متفاوت و متعددی برگزار میگردد ، تعداد نفراتی که معمولا در جلسات شرکت میکنند در زمان طراحی سالن کنفرانس و همچنین تجهیز آن از اهمیت به سزایی برخوردار است . و معمولا کلیت سالن کنفرانس تحت تاثیر ظرفیت سالن می باشد .

اهمیت ظرفیت سالن ، باعث می شود که چیدمان و چینش سالن کنفرانس مورد توجه قرار بگیرد . یکی از اولین کارهایی که برای طراحی سالن کنفرانس و راه اندازی آن ، مشخص شدن نوع جلساتی است که در سالن برگزار می شود . به صورتی که باید در زمان طراحی بدانیم که معمولا چه نوع جلساتی برگزار می شود ، که پی بردن به این موضوع ، تاثیر مستقیمی بر انتخاب ، سبک سالن کنفرانس دارد .

اطلاع رسانی

جلساتی که در سالن ها برگزار می گردند بر محوریت اشتراک گذاری دانش و ایده ها بین حضار می باشد . اتاق کنفرانس باید جهت تسهیل در ارائه ، مباحث و همچنین سخنرانی ها بایستی استوار باشد .

نو آوری

در کنفرانس ها می توان به بسیار زیادی ایده و راه حل هایی که اشخاص در سالن حضور دارند ، را مشاهده کرد . ایده هایی که می تواند هر کسب و کاری را متحول کند و باعث پیشرفت و ترقی آن گردد .

تصمیم گیری

برگزاری جلسات معمولا دارای هدف های مشخص و مشترکی می باشد . جمع بندی و دست پیدا کردن به راه حل ها و همچنین بر طرف کردن مشکلات و موانع می باشد . در زمان برگزاری جلسات باید سخنران و یا شخصی که مدیریت جلسه را بر عهده دارد ، جریان امور را به دست گرفته و آن را مدیریت نماید . و به همین منظور سر فصل جلسه را اعلام نموده و نکاتی که دارای اهمیت است و بایستی درباره آن تصمیم گیری شود را اعلام نماید .

تجهیزات سالن کنفرانس

استاندارد بودن تجهیزات سالن کنفرانس از مواردی است که بسیار مهم است . و قبل از برگزاری جلسات باید تمامی تجهیزات بررسی گردد که اطمینان حاصل شود که در حین برگزاری جلسه ایراد و اشکالی به وجود نیاید . چون خراب بودن تجهیزات بسیار تاثیر مخربی بر روند برگزاری و همچنین نتیجه جلسات خواهد داشت .

اگر تجهیزات سالن دارای ایراد و اشکال باشد علاوه بر هزینه های زیاد برای تعمیر آن ، باعث عدم استقبال کارکنانی که در سازمان فعالیت دارند می شود ، که این موضوع باعث می شود که افراد خیلی تمایل به استفادعه از سالن کنفرانس را نداشته باشند .

زمان خرید تجهیزات سالن کنفرانس نباید صرفا یک نگاه هزینه ای و سربار به آن را داشته باشیم ، بلکه باید یک نگاه سرمایه به تجهیزات باشد ، که در بلند مدت میتواند از درون این سالن کنفرانس ایده های به دست آید که بسیار ارزشمند باشند و کسب و کار را دگرگون نماید .

انواع تجهیزات سالن کنفرانس

دوربین

یکی دیگر از تجهیزات دارای اهمیت دوربین است که باید کیفیت آن بالا باشد . نوع دوربین ها با توجه به ابعاد و اندازه سالن های کنفرانس انتخاب می شوند .

صوت

یکی از موارد بسیار مهمی که در سالن کنفرانس مورد استفاده قرار می گردد سیستم صوت آن است ، در سالن کنفرانس بلندگو ها و همچنین میکروفون ها دارای اهمیت هستند و باید کیفیت بالایی برخوردار باشد . میکروفون ها معمولا بر روی میز کنفرانس قرار میگیرند و هرچه کیفیت آن ها بالا باشد ، قطعا جلسه با کیفیت بالاتری برگزار می گردد .

صفحه نمایش

قسمت بصری سالن در نگاه اول برای شخصی که در سالن حضور پیدا می کند بسیار چشمگیر است . و از لحاظ کیفیت باید وضوح تصویر بالایی داشته باشد و همچنین ابعاد آن باید مناسب سالن باشد . از دیگر مواردی که برای صفحه نمایش اهمیت دارد محلی است که صفحه نمایش قرار میگیرد . این مکان باید به صورتی باشد که همه افراد به راحتی نسبت به آن دید داشته باشند .

صندلی کنفرانس

صندلی سالن کنفرانس نیز دارای اهمیت زیادی است ، زیرا بیشتر زمان افراد شرکت کننده بر روی صندلی میگذرد و اگر از طراحی و کیفیت مناسبی برخوردار نباشد نارضایتی و همچنین عدم تمرکز شخص را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا